Slovenská facka autoritatívnej celosvetovej organizácii


šebej františek štvorec voxvictimsZarážajúce názory bývalého predsedu zahraničného výboru nášho parlamentu F. Šebeja

Ján ČERNÝ - Foto: archív

 „Organizácia spojených národov je v danej chvíli pre triezveho pozorovateľa, ktorý na to nepozerá ružovými okuliarmi, v mnohých aspektoch skôr škodlivá ako prospešná organizácia,“ povedal František Šebej pri príležitosti nedávneho Dňa OSN, ktorý sa už od roku 1948 celosvetovo pripomína vždy 24. októbra.

 

František Šebej je poslanec NR SR. V súčasnosti je po viacerých straníckych členstvách a pozícii vo Federálnom zhromaždení ČSSR oporou nacionalistického zoskupenia Mostu Híd. Je bývalý karatista a tiež v jednej osobe aj žurnalista a politik, čo sa v civilizovanej demokracii považuje za nezlučiteľné. V susednej Českej republike podobný súbeh aktivít politika a novinára R. Johna vyvolal celospoločenský škandál. V mediálnych diskusiách delí ľudí na „šebejovcov“, teda tých, ktorí zdieľajú jeho názory, a potom už len na „náckov, antisemitov, dementov“, prípadne v kombinácii na „antisemitských dementov“. Väčšina argumentov pána Šebeja počas celej jeho politickej kariéry voči svojim názorovým oponentom bola nadmieru stručná. Buď to boli sociopati, alebo konšpirátori...

Pripomeňme ešte úvodné slová v Charte Organizácie spojených národov: „My ľud spojených národov odhodlaný uchrániť budúce pokolenia pred metlou vojny, ktorá dvakrát v priebehu nášho života priniesla ľudstvu nevysloviteľné strasti, ... a pre tento cieľ pestovať znášanlivosť a žiť spolu navzájom v mieri ako dobrí susedia, ... rozhodli sme sa zjednotiť svoje úsilie, aby sme dosiahli tieto ciele.“

Podľa Františka Šebeja Valné zhromaždenie OSN, ktoré je zložené zo zástupcov všetkých členských krajín, bolo „eldorádom rôznych morálne pochybných aktivít“. Za takú považuje napríklad rezolúciu OSN z roku 1975, ktorá sionizmus označila za formu rasizmu. Na kritiku OSN mu slúži až dodnes. Šebej však vo svojom predvýročnom vyhlásení akosi „pozabudol“ dodať, že tá istá OSN anulovala túto svoju rezolúciu ( č. 3379) ešte v roku 1991. Práve tak ako verejnosti zrejme zámerne nepripomenul, že odsúdenie sionizmu na pôde OSN bolo následkom Šesťdňovej vojny z roku 1968, inak tiež izraelskej agresie voči Egyptu a ďalším arabským krajinám, po ktorom židovský štát okupoval Gazu, Sinaj, Golanské výšiny, západný breh Jordánu a východný Jeruzalem.

STRATA SÚDNOSTI?

„Neprimerane obrovské množstvo rezolúcií sa venuje odsudzovaniu Izraela a právam palestínskeho ľudu...,“ sťažuje sa František Šebej v súvislosti s ostrou a slovenským záujmom škodiacou kritikou OSN. Iba na okraj pripomeňme, že práve v týchto dňoch naša diplomacia horúčkovito zachraňuje existenciu Regionálneho centra Rozvojového programu OSN (UNDP) v Bratislave. To by sa totiž údajne malo presunúť do Turecka. Bratislava je sídlom regionálneho centra UNDP od roku 1997, pričom pokrýva ďalších 24 krajín.

„Vytvorili sme všetky podmienky pre jeho dobré fungovanie, vrátane bezplatného a časovo neobmedzeného nájomného,“ pripomenul nedávno minister zahraničia Miroslav Lajčák. V centre pracuje vyše 140 ľudí. Aj vďaka nemu prichádza na Slovensko množstvo návštev z OSN. Šebej však kritizuje, čo sa len dá. Aj samotnú Bezpečnostnú radu OSN, ktorá odvrátila mnohé hroziace tragické konflikty.

„Pre prítomnosť ZSSR a jeho pokračovateľa Ruska a tiež Číny, ktorí sú okrem USA, Veľkej Británie a Francúzska jej stálymi členmi s právom veta, Bezpečnostná rada takmer nikdy nebola schopná dospieť k nejakému rozhodnutiu,“ tvrdí Šebej. Je jasné, čo mu prekáža. Bez existencie BR OSN by totiž situácia na Blízkom a Strednom východe vyzerala úplne inak, samozrejme v prospech Izraela. Svojimi rezolúciami totiž neraz zabránila expanzii sionizmu. A s absentujúcim jednomyseľným názorom v BR OSN to hádam pán poslanec ani nemyslí vážne. Ak už zabudol, je konzervatívec, nie komunista.

POUČNÝ KONZERVATIVIZMUS

Poučný – lenže ako pre koho. Za najvýznamnejšieho predstaviteľa svetového konzervativizmu možno právom považovať „železnú lady“ – bývalú britskú premiérku, Margaret Tchatcherovú.

„Nie sme rovnakí, vďakabohu, akokoľvek by si to kto želal. Veríme, že každý má právo byť iný, pre nás je každá ľudská bytosť rovnako dôležitá. Človek má právo pracovať, minúť to, čo zarobí, vlastniť majetok, mať štát ako sluhu a nie ako pána. Toto je základ slobodnej ekonomiky a od tejto slobody sa odvíjajú všetky naše ďalšie slobody.“ Je smutné, že jeden z obhajcov sionizmu, teda zjavnej občianskej neslobody, že jeden z poslancov nášho parlamentu a člen ešte nedávno vládnej strany, rozdáva za naše Slovensko takéto politické facky.



 



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.