SLOVENSKÝ ŠTÁT - PRAVDIVO A OBJEKTÍVNE

Slovenský štát pečať 1.SRSlovenský národ je národom mladým...vraví sa. Avšak niektoré vedecké historické práce novodobých slovenských historikov dokazujú, že naše korene sú na území Slovenska zakorenené omnoho dlhšie ako ofiáciálne tvrdí historická veda. Namiesto toho, aby sme sa ako národ tešili z týchto zistení a hypotéz, dusíme ich. Namiesto toho, aby sme investovali finančné prostriedky do vedeckých bádaní o daných tvrdeniach, zatvárame pred nimi radšej oči. Príkladom je historický názor, že hudobný skladateľ Franz Liszt mal slovenské korene. Namiesto toho, aby sme investovali do preverenia týchto tvrdení, autora myšlienky nechápeme a preto zavrhujeme. Propaganda hŕstky zaplatených žoldnierov prostredníctvom ich vplyvných médií je tak silná, že sami postupne veríme ich zvrátenostiam, lžiam a polopravdám. Namiesto toho, aby sme boli ako národ hrdý na svoju históriu, sypeme si popoľ na hlavu. Pri budovaní svetovej demokracie v starovekom Grécku, padali aj hlavy, zomierali nevinní. Rímska ríša je známa svojou brutalitou a vraždami. Napriek tomu si ich národy tieto historické obdobia vážia a budujú na nich aj svoju prítomnosť. My akoby sme sa hanbili za všetko čo sa v našej histórii odohralo.

Prvá Slovenská republika z čias vojnového obdobia je typickým príkladom čierno-bieleho hodnotenia dejín. Nič, nič a vôbec nič nebolo v tomto období pozitívne. Zabudnime radšej nato. Kričia nežičliví propagandisti. Slovenské národné noviny sa budú snažiť toto obdobie našich národných dejín čitateľovi priblížiť. Nato bude slúžiť táto rubrika. Budeme písať o negatívach i pozitívach tohto režimu. Snáď niekomu rozšírime jeho obzor o Slovenskom štáte.

slovenský snem 19393 Komentárov

 • peter

  v relacii večera z havranom ma poburilo priam zahriakovanie historika Ivana Mrvu nejakym spisovateľom ktory mal v tejto akože diskusii monolog.

 • peter

  sledoval som večeru s havranom niekedy okolo 14.3.2017,ktora bola prezentovana ako diskusia avšak každemu nestrannemu bolo jasne ako daleko to bolo od diskusie.Poburilo ma hlavne ako bol priam zahriakovaný historik Ivan Mrva od nejakeho spisovatela.Ja sám som bol svedkom rozhovoru 85-ročnych pánov z ktorých jeden pracoval na generalnom štabe v roku 1945 Bolo to v roku 2004 alebo 2005.

 • Kaja

  Konečne sa niekto ozval aj z inej strany ako som doteraz pocuvala a to nielen na hodinach dejepisu, ale neustale nam to pripomina chrliaca propaganda z mainstreamu.(Pýtam sa,kto ma neustale zaujem na dezorientacii Slovakov a zatemnovani historickych skutocnosti?)
  Síce sa tato cast dejin Slovakov viac-menej kazdorocne v marci pripomina vo verejnopravnych mediach, ale len v negativnom svetle a takmer vzdy v spojitosrti so zidovskym holokaustom. (Je tiez zaujímave, ze pocet odvlecených Zidov zo Slovenska geometricky takmer kazdym rokom narasta).
  Kto najde odvahu a verejne vysvetli Slovakom, ze každa vojna je zla a umieraju v nej ludia, a ze v nej umreli a boli zabití aj Slovaci, ci príslusníci inych narodnosti?
  Bohuzial pod vplyvom dnesnych informacii, sucasni mladi ludia nevedia nic o svojich dejinach a pri spomenuti 1.Slov. štatu, automaticky sa im v mysli vybaví len holokaust.
  Aj verejnopravna RTVS cely tento tyzden priamo v hlavnych vecerných správach propomina v suvislosti s tymto vyznamnym medznikom v historii Slovakov, len a len deportacie Zidov! Miesto toho, aby pozdvihovala dost uz pokrivene sebavedomie Slovakov, narodnu hrdost, povedomie a vlastenectvo, podava tieto jednostranne informacie. Zvlast, ked tieto svinstva nevysli z dielne Slovakov, ale diali sa aj v inych statoch a daleko vo vacsej miere (co tak isto nespomenu), vyvolavaju len pocit krivdy a menejcennosti u slovenského obyvatelstva.
  Sme velkymi dlzníkmi nasim predkom, starym mamam a otcom, ze hrdo odhodlane budovali nasu prvu slovensku republiku a my toto ich uslie uz tolko rokov ociernujeme a podryvame.
  Dakujem, ze ste a som rada, ze som objavila tieto noviny a mozem si co-to zaujímane a hlavne nestranne precitat.

Pridaj komentár