Sýkora bleskovým hetrikom zosadil Třinec

Na snímke útočník Ján Sýkora. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Plzeň 13. novembra (TASR) – Slovenský hokejový reprezentant Ján Sýkora má za sebou parádny večer v drese Škody Plzeň. V stredajšom dueli 19. kola proti Třincu sa blysol najrýchlejším hetrikom v prebiehajúcej sezóne českej extraligy a pridal aj jednu asistenciu. "Indiáni" tak po triumfe 5:2 zosadili súpera z prvého miesta tabuľky, kde sa vyšvihol Litvínov.

"Bol to hlavne dobrý kolektívny výkon. Machy (Matěj Machovský) výborne zachytal. Urobili sme tam nejaké chyby, ktoré mohol súper potrestať, ale aj to šťastie dnes stálo pri nás," skromne hodnotil pre oficiálnu klubovú webstránku Sýkora, ktorý sa v úvode sezóny rovnako ako celý tím herne trápil. Z Banskej Bystrice prišiel na západ Čiech pred minulou sezónou s povesťou strelca, no dlho to nepotvrdzoval a tri stretnutia dokonca nedávno odohral v druhej najvyššej českej súťaži za Havlíčkův Brod.

V stredu bol ale hlavnou hviezdou zápasu. Desať minút pred koncom bol ešte stav vyrovnaný 2:2, potom ale prišli veľké chvíle Sýkoru. Strelecky sa presadil v 50., 52. a 60. minúte a hetrikom v priebehu necelých desiatich minút rozhodol o cennom trojbodovom zápise Plzne. "Za desať minút, to neviem...," márne lovil 24-ročný krídelník v pamäti duel, v ktorom by nastrieľal tri góly v tak krátkom časovom úseku. "Pár hetrikov sa mi na Slovensku tiež podarilo, ale neviem, či to bolo niekedy tak rýchle."

V televíznom dueli to pritom dlho vyzeralo, že navrch bude mať Třinec. Ten mal v prvej polovici zápasu hernú prevahu. "Samozrejme, silu súpera musíte uznať, nie nadarmo bol Třinec prvý v tabuľke. Náš výkon bol taký nemastný-neslaný, každú tretinu sa to ale zlepšovalo. Chceli sme vyhrať a dokázať fanúšikom, že ten hokej vieme hrať. Nechceli sme ich sklamať," dodal Sýkora po víťaznom súboji, prvom pod vedením nového kouča Michala Straku. Plzeň je teraz na 9. mieste extraligovej tabuľky.