Neapol v dueli so Sampdoriou vybojoval remízu, Hamšík nedohral

Marek Hamšík (vľavo) v súboji o loptu s obrancom Sampdorie Angelom Palombom Foto: TASR

Rím 2. decembra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol vybojovali v pondelkovom súboji 13. kola talianskej Serie A proti Sampdorii Janov remízu 1:1.

Domáci sa ujali vedenia po necelej hodine hry, keď sa presnou prízemnou strelou prezentoval brazílsky útočník Eder.

Sampdoria mala nakročené k plnému bodovému zisku, avšak v nadstavenom čase vyrovnal striedajúci Duvan Zapata, ktorý v 79. minúte nahradil na ihrisku Mareka Hamšíka.

Neapol, ktorý je súperom Slovana Bratislava v I-skupine Európskej ligy UEFA 2014/2015, najbližšie čaká víkendový ligový duel proti Empoli. O štyri dni neskôr (11. decembra) privíta v rámci EL slovenského majstra.

Bitka o body

Futbalisti Neapola zachránili v samom závere pondelkového zápasu Serie A proti Sampdorii Janov aspoň bod za remízu 1:1.

SSC, ktoré nastúpilo v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Marekom Hamšíkom, prehrávalo od 57. minúty po presnej prízemnej strele útočníka Edera. Sampdoria mala nakročené k plnému bodovému zisku, avšak v nadstavenom čase vyrovnal striedajúci Duvan Zapata, ktorý vystriedal na ihrisku práve Hamšíka. Neapol navyše skóroval v oslabení, keďže päť minút pred koncom riadneho hracieho času prišiel o vylúčeného Koulibalyho.

"Absolvovali sme duel, ktorý sme nezvládli výsledkovo. Získali sme iba bod a okolo tretieho miesta je poriadna tlačenica. Prvé dva tímy v lige vyhrali a vzdialili sa od nás. V ďalších dueloch chceme zabrať naplno, aby sme sa priblížili k špičke Serie A," uviedol Hamšík pre svoj web.

Neapol v pondelok natiahol sériu bez prehry na 10 ligových zápasov. V tabuľke mu patrí tretie miesto s 23 bodmi, na vedúci Juventus stráca 11 bodov. Najbližšie ho čaká víkendový ligový duel proti Empoli. O štyri dni neskôr (11. decembra) privíta v rámci I-skupiny Európskej ligy UEFA slovenského majstra Slovan Bratislava.