Chicago natiahlo víťaznú sériu, Hossa nebodoval

Brankár Carey Price v akcii Foto: TASR/AP

New York 6. decembra (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v zámorskej NHL v piatom zápase za sebou. V noci na sobotu triumfovali na domácom ľade nad Montrealom tesne 4:3. O víťazný presný zásah sa 27 sekúnd pred koncom duelu postaral Brandon Saad.

Blackhawks mali vydarený štart do stretnutia a po 18 minútach sa dostali do dvojgólového vedenia. Hostia však rozbehnutých domácich pribrzdili a v druhom dejstve otočili skóre na 3:2 zo svojho pohľadu, keď vylúčenie Patricka Kanea potrestal svojím siedmym gólom v sezóne P.K. Subban. Definitívne rozuzlenie prinieslo až záverečné dejstvo, ktorého patrilo opäť Chicagu. Jonathan Toews najprv v presilovke vyrovnal, keď vyrazený puk upratal za Careyho Pricea a 27 sekúnd pred koncom duelu z otočky presne vystrelil Saad, čím rozhodol o výhre svojho tímu 4:3. Montreal vôbec prvýkrát v sezóne prehral duel, v ktorom po druhej tretine viedol a celkovo zaznamenal piatu prehru z uplynulých šiestich zápasov.

"Ísť do tretej tretiny s vedením proti takémuto tímu, znamená fakt veľa. Avšak nepodarilo sa nám vedenie udržať, Chicago je nenadarmo každý rok jedným z najlepších tímov v súťaži. Je to skvelé hrať proti takému mužstvu, chceli sme však všetky body, nepodarilo sa a teraz si musíme vyčistiť hlavy," uviedol útočník hostí Max Pacioretty.

V drese Blackhawks odohral slovenský útočník Marián Hossa 18:35 minút, pripísal si jednu mínusku, dve neúspešné strely a odsedel si dve trestné minúty.

Momentky zo zápasov NHL

V ďalšom stretnutí vedúci tím Západnej konferencie Anaheim zdolal Minnesotu tiež tesne 5:4 a diváci v Xcel Energy Center boli svedkami napínavého duelu. Ducks si vďaka pozornej obrane držali do 23. minúty vedenie 3:0, no Wild za žiadnu cenu nechceli pripustiť hladké víťazstvo súpera. Po treťom inkasovanom góle sa otriasli, nabrali druhý dych a v priebehu 11 sekúnd dvoma presnými zásahmi z presilovky znížili už na 2:3. V 38. minúte Jonas Brodin pridal tretí gól domácich a po druhej prestávke prišlo sólo Fontaineho, po ktorom domáci išli do vedenia. Favorizovaný Anaheim však dvakrát v priebehu piatich minút odpovedal a tešil sa z tretieho triumfu v sérií. Víťazstvo ale zatienilo zranenie najlepšieho strelca "káčerov" Coreyho Perry ho, ktorý nedohral duel pre nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela. Tréner Bruce Boudreau sa však domnieva, že nepôjde o nič vážne, no viac informácií k jeho stavu bude mať tím v priebehu soboty.

V treťom súboji sa v noci na sobotu zrodilo vysoké víťazstvo Winnipegu nad Coloradom 6:2. Najväčšiu zásluhu mal na tom útočník Bryan Little, ktorý strelil tri góly a pridal aj jednu asistenciu. Bol to pre neho prvý hetrik od 26. decembra 2008 a za svoj výkon si vyslúžil honor prvej hviezdy zápasu.

"Víťazstvo Winnipegu 6:2 je zaslúžené, presne popisuje obraz hry. Od začiatku do konca ovládali zápas. Je to veľká facka a myslím si, že každý z nás je sklamaný," cituje nhl.com útočníka Colorada Matta Ducheneho. O oba góly Avalanche sa postaral Jarome Iginla. Celkovo ich má v NHL na konte 566 a v historickej tabuľke mu patrí 21. miesto, predbehol tak Matsa Sundina a Joea Nieuwendyka.

sumáre:

MINNESOTA - ANAHEIM 4:5 (0:2, 3:1, 1:2)
Góly: 25. Koivu (Granlund, Scandella), 26. Parise (Granlund, Brodin), 38. Brodin (Pominville, Parise), 43. Fontaine (Brodziak, Prosser) - 2. Kesler (Palmieri, Fowler), 12. Silfverberg (Cogliano, Smith-Pelly), 23. Kesler (Lindholm, Jackman), 44. Jackman (Kesler), 49. Beleskey (Getzlaf, Palmieri). Brankári: Kuempe (49. Bäckström) - Andersen, strely na bránku: 25:21, 19.044 divákov.

WINNIPEG - COLORADO 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Góly: 5. Thorburn (Postma, Pardy), 13. Little (Wheeler, Ladd), 40. Ladd (Chiarot, Little), 41. Little (Wheeler), 42. Little (Ladd, Wheeler), 54. Byfuglien - 10. Iginla (Landeskog), 51. Iginla (Redmond, Landeskog). Brankári: Hutchinson - Varlamov (42. Berra), strely na bránku: 37:22, 15.016 divákov.

CHICAGO - MONTREAL 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
Góly: 3. Rozsíval (Bickell, Shaw), 19. Smith (Krüger, Nordström), 45. Toews (Richards, Versteeg), 60. Saad (Kane, Toews) - 19. Gallagher (Galčenjuk, Plekanec), 28. Gončar (Gallagher, Jemelin), 38. Subban (Markov, Desharnais). Brankári: Raanta - Price, strely na bránku: 36:41, 22.087 divákov

Slováci v akcii:
Marián Hossa (Chicago) 18:35 0 0 0 -1 2 2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/