LA Galaxy získali rekordný titul v MLS, rozhodol veterán Keane

Hráč Los Angeles Galaxy Robbie Keane (uprostred) zdvíha trofej po tom, čo futbalisti Los Angeles Galaxy získali rekordný piaty titul v severoamerickej Major League Soccer 7. decembra 2014 v Carsone. Finále play off proti tímu New England Revolution rozhodol v ich prospech kapitán írskej reprezentácie Robbie Keane, ktorý v 111. minúte predĺženia strelil gól na konečných 2:1. Foto: TASR/AP

Carson 8. decembra (TASR) - Futbalisti Los Angeles Galaxy získali rekordný piaty titul v severoamerickej Major League Soccer (MLS). Finále play off proti tímu New England Revolution rozhodol v ich prospech kapitán írskej reprezentácie Robbie Keane, ktorý v 111. minúte predĺženia strelil gól na konečných 2:1.

Tridsaťštyriročný Keane dostal aj cenu pre najužitočnejšieho hráča sezóny MLS. Nestarnúci kanonier dal štvrtý gól v uplynulých štyroch zápasoch proti New Englandu a zaistil svojmu tímu víťaznú trofej.

Hráči LA Galaxy ovládli súťaž po tretí raz za posledné štyri sezóny a s piatimi prvenstvami sú najúspešnejším tímom ligy, keď sa osamostatnili na čele historickej tabuľky pred D.C. United. Naopak New England neuspel ani v piatom finále, z toho tretíkrát proti Los Angeles a zakaždým po prehratom predĺžení.

Donovan sa rozlúčil

Americký útočník Landon Donovan ukončil svoju futbalovú kariéru štýlovo - ziskom titulu v Major League Soccer. Strelecký rekordér severoamerickej súťaže ako i národného tímu USA triumfoval v noci na pondelok so spoluhráčmi z Los Angeles Galaxy vo finále play off MLS nad New England Revolution 2:1 po predĺžení a mohol sa tak radovať z víťaznej trofeje.

Donovan už dávnejšie vyhlásil, že táto sezóna bude jeho poslednou. S aktívnou hráčskou činnosťou sa lúči relatívne skoro - vo veku 32 rokov. Kalifornský rodák počas svojej kariéry získal s LA Galaxy a San Jose Earthquakes šest titulov v MLS. Po bujarých finálových oslavách v šatni priznal, že bude musieť hľadať teraz nový zdroj uspokojenia.

"Futbal mi bude určite chýbať. Napĺňal ma radosťou, je to niečo úplne iné, ako práca za kancelárskym stolom. Ukončiť kariéru nie je pre žiadneho športovca ľahké, viacerí s tým mali problémy. Musím sa na to pripraviť a hľadať iné veci, v ktorých nájdem potešenie," citovala agentúra AP Donovana, ktorý v drese USA odohral 156 medzištátnych zápasov a nastrieľal rekordných 57 gólov.