Futbalistka sveta Brazílčanka Marta excelovala hetrikom proti USA

Na archívnej snímke z 22. mája 2014 futbalistka Marta z Tyresa sa raduje z gólu vo finále futbalového zápasu Ligy majstrov žien. Zlatú loptu FIFA pre najlepšieho futbalistu roka získa niekto z trojice Cristiano Ronaldo, Lionel Messi alebo Manuel Neuer. Na ocenenie pre najlepšiu futbalistku kandidujú Brazílčanka Marta, Abby Wambachová z USA a Nemka Nadine Kesslerová. Foto: TASR

Brasilia 15. decembra (TASR) - Päťnásobná najlepšia futbalistka sveta podľa FIFA Brazílčanka Marta excelovala hetrikom v nedeľňajšom prestížnom zápase na medzinárodnom turnaji v Brasilii. Strelila ho do siete USA a domáca tak otočili priebeh stretnutia a zvíťazili 3:2.

Američanky rýchlo po desiatich minútach viedli 2:0 po góloch Carli Lloydovej a Megan Rapinoeovej. Potom ale prišli okamihy 28-ročnej hviezdy svetového futbalu. Tá sa presadila v 19., 55. a 66. minúte a zaistila postup domácich do finále turnaja. "Rýchle góly by sme nemali dostať, to by sa nám nemuselo vyplatiť. Som rada, že som dokázala využiť šance, do ktorých som sa dostala. Bojovali sme a dosiahli sme výhru proti dobrému tímu," citovala po zápase Martu agentúra AP.