Najlepšími triatlonistami Slovenska 2014 sa stali Varga a Gajdošová

Z tlačovej konferencie Slovenského olympijského výboru a Slovenskej olympijskej marketingovej, a.s., na tému Slovenský olympijský tím v Bratislava 18. septembra 2014. Obsahom TK boli Slovenský olympijský tím - Štipendijný program Olympijskej solidarity (OS) MOV k OH 2016, ZOH 2018 a predstavenie slovenských štipendistov OS MOV a podpísanie zmluvy s Exkluzívnym partnerom Slovenského olympijského výboru. Na snímke vľavo slovenský reprezentant v gymnastike Samuel Piasecký a vpravo triatlonista Richard Varga počas tlačovej konferencie SOV. Foto: TASR

Bratislava 19. decembra (TASR) - Najlepšími triatlonistami Slovenska za rok 2014 sa stali Richard Varga a Romana Gajdošová. Varga potvrdil svoju dominanciu v tomto športe na Slovensku, keď ocenenie získal po šiesty raz za sebou, talentovaná Gajdošová triumfovala prvýkrát.

V olympijskom rebríčku pre nadchádzajúce OH 2016 v Rio de Janeiro prezimuje Varga na 29. mieste a keďže na štart pretekov v Brazílii o dva roky sa postaví 55 pretekárov, člen klubu Triaxx má účasť na olympiáde takmer istú. V hodnotení seriálu svetového šampionátu celkovo skončil v uplynulej sezóne na 21. priečke, čo bolo o jedno miesto vyššie ako vlani.

Kvalitné výsledky v ročníku 2014 dosiahol v jej úvode na Novom Zélande a Juhoafrickej republike, v závere ročníka skončil na pretekoch Svetového pohára v Kolumbii na šiestom mieste, čo bolo jeho najlepšie umiestnenie v SP v kariére. Na bratislavskom Prestigio City Triathlon, ktorý sa konal ako súčasť Európskeho pohára, obsadil druhú priečku.

Varga získal v hlasovaní novinárov a odborníkov zo Slovenskej triatlonovej únie (STÚ) celkovo 233 bodov. Druhé miesto obsadil jeho klubový kolega Tomáš Kubek (137 bodov), tretí skončil Karol Džalaj z VŠC Dukla Banská Bystrica (104 bodov).

Veľký talent slovenského triatlonu Gajdošová v roku 2014 vyhrala celkové hodnotenie Českého pohára, v Európskom pohári obsadila po skončení sezóny 46. miesto. V ankete STÚ triumfovala s celkovým súčtom 163 bodov. Druhé miesto obsadila Petra Fašungová (VŠC Dukla Banská Bystrica), tretia skončila vlaňajšia víťazka Ivana Kuriačková (Realiz Sport Team Bratislava).

Triatlonista roka 2014 - výsledky:

muži: 1. Richard Varga (Triaxx Bratislava) 233 bodov, 2. Tomáš Kubek (Triaxx Bratislava) 137, 3. Karol Džalaj (VŠC Dukla Banská Bystrica) 104, 4. Lukas Šiška (Triaxx Bratislava) 71, 5. Tadeáš Fazekaš (ŠK Atóm Levice) 55, 6. Martin Kostelničák (Triaxx Bratislava) 29
ženy: 1. Romana Gajdošová (TTK Košice) 163 bodov, 2. Petra Fašungová (VŠC Dukla Banská Bystrica) 142, 3. Ivana Kuriačková (Realiz Sport Team Bratislava) 139, 4. Ivona Miklóšová (ŠK Atóm Levice) 103, 5. Silvia Valová (Trian ŠK UMB Banská Bystrica) 36, 6. Ľubomíra Kalinová (Trian ŠK UMB Banská Bystrica) 27