Tréner Arsenalu Arsene Wenger zaknihoval v lige víťazstvo číslo 400

Tréner Arsenalu Londýn Arsene Wenger počas zápasu jeho tímu s Queens Park Rangers. Foto: TASR/AP

Londýn 27. decembra (TASR) - Tréner futbalistov Arsenalu Londýn Arsene Wenger oslávil v piatok na lavičke "gunners" 400. ligové víťazstvo, keď jeho tím zdolal Queens Park Rangers 2:1. Všetko ale mohlo byť inak, keďže Francúz Olivier Giroud dostal za úder hlavou protihráča Neduma Onuohu priamo pred očami rozhodcu okamžitú červenú kartu v 53. minúte.

Domáci mohli ísť v súboji s QPR do vedenia už v 9. minúte, Alexis Sanchez však nepremenil jedenástku. Čílsky útočník odčinil svoje zaváhanie v 37. minúte, keď otvoril skóre a po zmene strán zvýšil náskok "kanonierov" český stredopoliar Tomáš Rosický. V tej chvíli už hrali domáci bez vylúčeného Girouda, no súper hrajúci v početnej výhode dokázal z jedenástky už iba skorigovať na konečných 1:2.

"Bola to zaslúžená červená karta. No neoznačil by som ju za šialenstvo, nikoho nezabil. Ale udrel ho hlavou a to nemal. Olivier Giroud sa ospravedlnil hneď po zápase a vie, že urobil veľkú chybu. Poznám ho veľmi dobre a viem, že už to viac neurobí. Povedal mi, že súper ho udrel do chrbta. Zvyčajne sa však dokáže kontrolovať," povedal pre BBC kormidelník Arsenalu. Giroud dostane trojzápasovú suspendáciu a vynechá tak ligové zápasy s West Hamom United a Southamptonom, resp. duel FA Cupu proti Stoke City.

Arsenal je v tabuľke na šiestom mieste, dva body od štvrtej priečky zaručujúcej účasť v Lige majstrov. Wenger po súboji odľahčene neobišiel ani vlastné jubileum: "Som šťastný, že som mohol tím priviesť k 400. výhre. Keď sa obzriem späť, nebolo to jednoduché. Získať nasledujúcich 400 výhier bude určite ešte ťažších."