Hamšík gólom pomohol Neapolu k postupu: Strela mi sadla

Marek Hamšík Foto: TASR/AP Photo

Neapol 23. januára (TASR) - Slovenský futbalista Marek Hamšík výrazne pomohol k postupu SSC Neapol do štvrťfinále Talianskeho pohára. Obhajca trofeje zdolal vo štvrtok v osemfinálovej dráme na domácej pôde Udinese 5:4 v jedenástkovom rozstrele, keď po predĺžení bol stav nerozhodný 2:2. Hamšík sa strelecky presadil v predĺžení i v rozstrele z bieleho bodu.

Neapol bol v domácom súboji favoritom, Dries Martens ale už v 4. minúte z pokutového kopu nastrelil iba brvno a po necelej hodine hry poslal hostí do vedenia Cyril Thereau. Jorginho v 65. minúte z ďalšej nariadnej penalty vyrovnal a Udinese o chvíľu neskôr prišlo o vylúčeného Silvana Widmera. Nasledovalo predĺženie, v ktorom Hamšík v 99. minúte nechytateľnou ďalekonosnou strelou spoza šestnástky poslal Neapol do vedenia 2:1. Panagiotis Kone ale gólom o päť minút neskôr zariadil jedenástkový rozstrel. V ňom Hamšík svoj pokus zo štvrtej série premenil, domáci brankár Mariano Andujar v piatej zneškodnil strelu Allana a Gonzalo Higuain vzápätí presnou strelou poslal Neapol ďalej.

"Gól ma potešil. Som rád, že mi sadla strela," uviedol Hamšík pre svoju oficiálnu webstránku. "Bol to veľmi ťažký duel. Striedali sme lepšie momenty s horšími, nakoniec sme vybojovali postup v penaltovom rozstrele. Tešíme sa. Taliansky pohár berieme veľmi vážne. Radi by sme nadviazali na minulú sezónu, keď sme túto súťaž vyhrali."

Neapol sa vo štvrťfinále stretne s Interom Miláno, ďalšie dvojice tvoria AC Miláno - Lazio Rím, Parma - Juventus Turín a AS Rím - Fiorentina.

Taliansky pohár - osemfinále:

SSC Neapol – Udinese Calcio 2:2 (1:1, 0:0) pp, 5:4 na 11m
Góly: 65. Jorginho (z 11m), 99. HAMŠÍK – 58. Thereau, 104. Kone, ČK: 68. Widmer (Udinese)