Memphis deklasoval Denver, Lakers sa dočkali víťazstva

Hráči tímov Memphis a Denver Foto: TASR/AP

New York 30. januára (TASR) - Basketbalisti Memphisu zaznamenali v zámorskej NBA deviate víťazstvo z uplynulých desiatich duelov. V noci na piatok si doma poradili s Denverom hladko 99:69, keď si Zach Randolph pripísal jedenástykrát za sebou "double-double" vďaka 15 bodom a 17 doskokom.

Grizzlies tak odplatili súperovi z Colorada potupnú prehru spred štyroch týždňov, keď v úvode januára prehrali na palubovke Nuggets o 29 bodov. Vtedy však Randolph nehral.

"Zach je našim kľúčovým hráčom. Dnes dominoval pod oboma košmi a nedal pivotom súpera žiadnu šancu," pochválil svojho zverenca tréner domácich David Joerger. Grizzlies vyhrali piaty zápas za sebou aj napriek tomu, že im pre zranenie zápästia chýbal tvorca hry Mike Conley.

Denver sa v ofenzíve trápil, 69 bodov bolo pre Nuggets najmenej v sezóne. Iba Wilson Chandler s Kennethom Fariedom zaznamenali dvojciferný počet bodov a aj to iba po 10.

"Hráči nebojovali, nesnažili sa, od začiatku pôsobili odovzdaným dojmom. Za dnešný výkon by sa mali hanbiť," hneval sa po zápase denverský kouč Brian Shaw.

Orlando prehralo siedmy zápas v sérii, tentoraz doma s Milwaukee 100:115. Hostia rozhodli o triumfe v tretej štvrtine, v ktorej sa prezentovali sériou 24:5. Až sedem hráčov hostí pridalo do štatistík dvojciferný počet bodov, lídrom bol s 19 bodmi striedajúci Jerryd Bayless. Bucks vyhrali v Orlande po sérii 17 prehier vo vzájomných zápasoch s Magic a po prvý raz od decembra 2004.

Deväťzápasovú negatívnu sériu prehier ukončili LA Lakers vďaka triumfu nad Chicagom 123:118 po dvojnásobnom predĺžení. Hosťom na úspech nestačil ani výborný výkon Jimmyho Butlera, ktorý si s 35 bodmi vyrovnal osobné maximum v profilige. Oporou domácich v predĺžení bol Wayne Ellington, 8 zo svojich 23 bodov nastrieľal v druhej extrapäťminútovke.

Sumáre NBA:

INDIANA - NEW YORK 103:82 (22:29, 32:20, 35:12, 14:21)
Najviac bodov: Stuckey 22, Hibbert 18 (10 doskokov), West a Hill po 10 - Anthony 18, Amundson 17, Hardaway 11, 15.665 divákov

ORLANDO - MILWAUKEE 100:115 (18:28, 26:31, 27:37, 29:19)
Najviac bodov: Oladipo 21, Vučevič 17 (14 doskokov), Green 16 - Bayless 19, Middleton a Dudley po 17, 16.071 divákov

MEMPHIS - DENVER 99:69 (26:11, 24:24, 24:14, 25:20)
Najviac bodov: Randolph 15 (17 doskokov), Green 13, Udrih 12 - Chandler a Faried po 10, Lawson 9, 16.736 divákov

LOS ANGELES LAKERS - CHICAGO 123:118 pp (28:19, 31:29, 21:28, 18:22 - 8:8, 17:12)
Najviac bodov: Hill 26 (12 doskokov), Ellington 23, Clarkson 18 - Butler 35, Gasol 20 (10 doskokov), Rose 17, 18.997 divákov