Marián Hossa sa teší z gólu, ktorý strelil v tretej tretine zápasu Chicago Blackhawks - New Jersey Devils v piatok 13. februára 2014 v Chicagu. Foto: TASR/AP

New York 14. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa pokračuje vo výborných výkonoch, v noci na sobotu prispel gólom a asistenciou k triumfu Chicaga nad New Jersey Devils 3:1. V štyroch dueloch v rade tak nazbieral už osem bodov, pričom strelil sedem gólov a v 56 zápasoch sezóny má na konte už 42 bodov (17+25). Tridsaťšesťročného krídelníka vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu.

"Diabli" sa ujali vedenia už v 16. minúte zásluhou Harrolda a vydržalo im až do začiatku tretieho dejstva. Hossa však v 42. minúte naštartoval svoj tím k obratu a o tri minúty neskôr prihral na víťazný zásah Toewsa. Pár sekúnd pred záverečnou sirénou upravil na 3:1 Versteeg. "Hossa ide, skóruje a zbiera body, má šnúru. Padá mu to tam, takže ďalej strieľaj na bránku," povedal tréner "jastrabov" Joel Quenneville. "Celý rok na tom pracoval. Myslím si, že na seba vyvíjal veľký tlak, čo podľa mňa nebolo správne. Všetci predsa vedia, ako dobre hrá na celom klzisku a myslím si, že ľudia si ani neuvedomujú, akú ofenzívu vytvára, aj keď nemá body. Takže je dobré vidieť, ako sa mu tento týždeň darí," pochválil ho spoluhráč Jonathan Toews.

"Toto víťazstvo bolo veľmi dôležité. V našej divízii je to veľmi tesné a každý bod sa počíta. Vedeli sme, že nehráme vyrovnane celých 60 minút, ale myslím si, že sa to už zlepšuje a to je dobré," povedal Hossa.

Zdeno Chára a jeho Boston Bruins prehrali na ľade Vancouveru 2:5. Hrdinom duelu sa stal domáci útočník Shawn Matthias, ktorý zaznamenal prvý hetrik v kariére v NHL. Dvadsaťšesťročný center tak nazbieral v 52 zápasoch 20 kanadských bodov. "Bolo super vidieť, ako sú na nohách a hádžu na ľad šiltovky. Budem si to pamätať veľmi dlho," uviedol.

Nedarilo sa Tomášovi Kopeckému v drese Floridy, ktorá podľahla Dallasu a zaznamenala druhú prehru v rade. Kopecký odohral necelých 12 minút a zaznamenal jednu "mínusku". Za prvú hviezdu zápasu vyhlásili domáceho brankára Kariho Lehtonena, ktorý zlikvidoval všetkých 37 striel súperov.

SUMÁRE:

COLUMBUS - PHILADELPHIA 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 29. Dubinsky (Connauton), 49. Boll (Tropp, Letestu), 56. Atkinson (Hartnell, Dubinsky), 63. Anisimov (Wisniewski, Foligno) - 11. Simmonds (Read), 38. Couturier (Simmonds), 46. Simmonds (Giroux, Voráček). Brankári: McElhinney - Emery, strely na bránku: 33:25, 16.403 divákov.

CHICAGO - NEW JERSEY 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 42. HOSSA (Saad, Seabrook), 45. Toews (HOSSA, Seabrook), 60. Versteeg (Kane, Keith) - 16. Harrold (Gomez, Merrill). Brankári: Crawford - Schneider, strely na bránku: 35:26, 22:186 divákov.

DALLAS - FLORIDA 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 10. Benn (Fiddler), 18. Spezza (Cole, Demers). Brankári: Lehtonen, Montoya, strely na bránku: 28:37, 18.211 divákov.

ARIZONA - SAN JOSE 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Góly: 2. Arcobello (Stone), 16. Erat (Gagner, Yandle) - 21. Pavelski (Thornton, Hannan), 34. Pavelski (Couture, Thornton), 47. Goodrow (Burns, Niemi), 59. Pavelski (Thornton). Brankári: Smith - Niemi, strely na bránku: 36:26, 16.713 divákov.

VANCOUVER - BOSTON 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Góly: 2. Matthias (Kassian, Dorsett), 6. Matthias, 30. Vrbata (Higgins, Vey), 47. Matthias (Kassian), 58. Hansen (Horvat, Tanev) - 10. Bergeron, 46. Kelly. Brankári: Miller - Rask, strely na bránku: 25:23, 18.870 divákov.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 21:17 0 0 0 -1 1 0

Marián Hossa (Chicago) 20:21 1 1 2 1 4 0 - prvá hviezda zápasu

Tomáš Kopecký (Florida) 11:27 0 0 0 -1 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/