Obhajca Bayern stratil rozstrel i Robbena, Guardiola: Aj tak som hrdý

Tréner Bayernu Mníchov Pepe Guardiola Foto: TASR/AP

Mníchov 29. apríla (TASR) - Stratili jedenástkový rozstrel, opäť hviezdu Arjena Robbena i šancu na obhajobu triumfu v Pohári DFB. Futbalisti Bayernu Mníchov dva dni po zisku bundesligového titulu vypadli v semifinále Nemeckého pohára, keď v utorok v semifinále domácej pohárovej súťaže remizovali doma s Borussiou Dortmund 1:1 po predĺžení a následne úplne zlyhali v rozstrele z 11 m.

Philipp Lahm sa pošmykol a prestrelil bránu, Xabi Alonso sa tiež pošmykol a poslal loptu mimo, Maria Götzeho vychytal Mitchell Langerak a brankár Manuel Neuer trafil len brvno. Dortmund vyhral Nemecký pohár doposiaľ trikrát, o štvrtý zisk sa pokúsi 30. mája v Berlíne proti víťazovi stredajšieho semifinále medzi treťoligovým Bielefeldom a druhým tímom bundesligy Wolfsburgom.

Návrat Robbena, ktorý si 23. marca obnovil zranenie, trval v utorok len 16 minút. Na ihrisko prišiel ako striedajúci hráč v 68. minúte za potlesku vypredanej Allianz Areny. V 84. minúte už ale musel striedať po zranení lýtka. "Zranil si lýtkový sval a musí sa podrobiť ďalším lekárskym testom," povedal médiám po zápase šéf Bavorov Karl-Heinz Rummenigge. Je otázne, či Robben bude fit na budúcotýždňové prvé semifinále Ligy majstrov 2014/2015 proti FC Barcelona. Aby toho nebolo dosť, po zápase do nemocnice na vyšetrenia pre podozrenie na otras mozgu previezli poľského útočníka domácich Roberta Lewandowského, ktorý sa zrazil s brankárom hostí Langerakom.

Duel bol reprízou minuloročného finále pohára, v ktorom Bayern v Berlíne zdolal Dortmund 2:0 po predĺžení. Pre Bayern sa vyvíjal dobre, po polčase viedol 1:0. "Takýto zápas som neočakával. Chcel som od hráčov, aby hrali v prvom polčase odvážnejšie. V šatni som im povedal 'OK, prehrať môžeme, ale nie po takomto výkone. Poďme a bojujme,'" povedal po zápase tréner Dortmund Jürgen Klopp, ktorý po sezóne z klubu odchádza.

Hostia vyrovnali v 75. minúte vďaka Pierrovi-Emerickovi Aubameyangovi, prebudili sa a mali šance strhnúť zápas na svoju stranu. Ale domáci brankár Manuel Neuer ukázal superformu pri šanciach Marca Reusa a Henricha Mchitarjana. Hostia prišli v 108. minúte o vylúčeného Kevina Kampla, Bayern mohol vyhrať pri šanci Bastiana Schweinsteigera, ale Langerak ju skvele zlikvidoval.

"Hrali sme dobre a prvý polčas nemali žiadne šance. Potom sme ale mali pár minút problémy. Ale aj tak som hrdý na môj tím. Pri penaltách sa toto stáva. Sú vždy o kontrolovaní emócií, a my sme už možno boli príliš unavení," vyjadril sa tréner Mníchovčanov Pep Guardiola.