Kucka zostrelil Inter Miláno: Ukázali sme, akí sme silní

Slovenský hráč Janova Juraj Kucka Foto: TASR/AP

Turín 25. mája (TASR) - Futbalisti FC Janov sú vo forme, vďaka gólu slovenského reprezentačného stredopoliara Juraja Kucku zdolali v predposlednom kole Serie A 2014/2015 doma Inter Miláno 3:2 a zaistili si šieste miesto v tabuľke. Janovčania sa stále uchádzajú o miestenku v Európskej lige UEFA pre budúci ročník.

Janov dosiahol tretiu ligovú výhru za sebou, keď v predchádzajúcich dueloch doma zdolal FC Turín 5:1 a v Bergame Atalantu 4:1. Kucka opäť odohral celých 90-minút a mal prsty nielen vo vyrovnávajúcom góle Janova, no sám vzal osud stretnutia do vlastných rúk, keď nechytateľnou hlavičkou minútu pred koncom rozhodol o tom, že Janov vyhral pred svojim fanúšikmi 3:2.

"Dnes sme opäť odohrali jeden vynikajúci zápas a porazili sme silný Inter Miláno. Hostia boli v prvom polčase dvakrát vo vedení, ale my sme opäť ukázali, aké sme v tejto sezóne silné mužstvo. Podarilo sa nám dva razy rýchlo vyrovnať. Druhý polčas bol napínavý až do konca, striedavo sme sa dostávali do šancí a mne sa v posledných minútach podarilo streliť najdôležitejší gól na 3:2, ktorý nám stále zaručuje miestenku v Európskej lige. Čaká nás však ešte posledný zápas, v ktorom sa o všetkom rozhodne," zhodnotil pre svoj oficiálny web Kucka.

Účasť v predkole EL má zaistenú šieste mužstvo tabuľky a to má Janov isté, keďže siedma Sampdoria na neho stráca 4 body. Kuckovci ešte môžu predstihnúť piatu Fiorentinu, ktorá má pred nimi náskok dvoch bodov. Janov hrá v poslednom kole na pôde Sassuola, Fiorentina doma s Chievom Verona. Problémom ale je, že UEFA neudelila Janovu licenciu pre európske poháre, voči čomu sa klub odvolal a čaká na konečný verdikt.