P. A. Parenteau (vpravo) strieľa víťazný gól zápasu medzi Torontom a Pittsburgom v samostatnom nájazde poza chrbát brankára Matta Murrayho v stredu 30. decembre 2015 v Pittsburgu. Foto: TASR/AP

New York 31. decembra (TASR) - Hokejisti Toronta v zostave so slovenským obrancom Martinom Marinčinom zvíťazili v noci na štvrtok v zámorskej NHL na ľade Pittsburghu 3:2 po nájazdovom rozstrele. Washington si vďaka štvorgólovému uragánu v tretej tretine poradil s Buffalom 5:2, ruský kanonier Alexander Ovečkin zaznamenal dva presné zásahy.

O zisku dvoch bodov pre Toronto rozhodol v poradí tretí nájazd Pierra Alexandra Parenteaua. Skvelý výkon podal brankár Jonathan Bernier, ktorý kryl 39 striel. "V posledných zápasoch sa mi chytá naozaj dobre, cítim sa v pohode. Dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo nad kvalitným tímom," povedal Bernier pre oficiálnu stránku profiligy…

Washington natiahol svoju víťaznú sériu na deväť zápasov a upevnil si post lídra Východnej konferencie. Capitals dlho nevedeli nájsť kľúč k prekonaniu brankára Chada Johnsona, v záverečnej tretine však strelecky explodovali. "Opäť sa ukázalo, že tvoríme výborný kolektív, navzájom si veríme. V druhej tretine sme prišli o zranených Nicklasa Backströma a Jaya Beagla, napriek tomu sme sa dokázali zomknúť," uviedol brankár Washingtonu Braden Holtby.

Brankár Cory Schneider s útočníkom Mikeom Cammalerim zariadili víťazstvo New Jersey na ľade Ottawy 3:0. Schneider zneškodnil všetkých 36 striel, Cammaleri strelil úvodné dva góly Devils, ktorí dokázali uspieť v dvoch zápasoch za sebou prvýkrát od 14. novembra. "Išli sme do zápasu s jasným cieľom nadviazať na domáci triumf nad Carolinou a som rád, že sme ho splnili. Víťazstvo na ľade jedného z najlepších tímov vo Východnej konferencii hreje," pochvaľoval si Schneider.

výsledky:

PITTSBURGH PENGUINS - TORONTO MAPLE LEAFS 2:3 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Kunitz (Crosby, Malkin), 25. Crosby (Dumoulin) - 4. Phaneuf (Kadri, Komarov), 22. Gardiner (van Riemsdyk, Bozak), rozh. nájazd premenil Parenteau. Brankári: Murray - Bernier, strely na bránku: 41:38, 18.662 divákov

WASHINGTON CAPITALS - BUFFALO SABRES 5:2 (1:0, 1:1 4:0)

Góly: 35. J. Williams, 42. Ovečkin (Kuznecov), 49. Johansson (Kuznecov, Niskanen), 50. Burakovsky (Johansson), 60. Ovečkin - 6. Gionta (Eichel, Girgensons), 39. Girgensons (Eichel), brankári: Holtby - Johnson, strely na bránku: 42:27, 18.506 divákov

OTTAWA SENATORS - NEW JERSEY DEVILS 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 10. Cammaleri, 19. Cammaleri (Zajac), 60. Stempniak. Brankári: Hammond - Schneider, strely na bránku: 36:20, 19.825 divákov

TAMPA BAY LIGHTNING - NEW YORK RANGERS 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Góly: 17. Marchessault (Stralman, Kučerov), 40. Stralman (Flippula, Kučerov) - 2. Boyle (Randle, Moore), 21. Zuccarello (Miller, Boyle), 44. Moore (Stalberg), 59. Stalberg, 60. Nash (Fast). Brankári: Bishop - Lundqvist, strely na bránku: 22:24, 19.092 divákov

SAN JOSE SHARKS - PHILADELPHIA FLYERS 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Góly: 30. Thornton (Marleau, Couture), 46. Burns (Couture, Thornton), 54. Pavelski (Braun, Hertl), 60. Pavelski (Marleau, Vlasic) - 36. Giroux, 45. Couturier (Simmonds). Brankári: Jones - Mason, strely na bránku: 19:33, 17.562 divákov

Slovák v akcii:
Martin Marinčin (Toronto) 09:06 0 0 0 0 0 2
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/