Charita vydala príručku pre rodinných príslušníkov ťažko chorých ľudí

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 4. apríla (TASR) - Slovenská katolícka charita (SKCH) vydala príručku s názvom "Sprevádzať až do konca", ktorá je určená rodinným príslušníkom ťažko chorých a umierajúcich ľudí v posledných obdobiach svojho života. Hospicová starostlivosť totiž podľa SKCH nie je v súčasnosti dostatočne rozvinutá a v mnohých mestách nie je takmer vôbec dostupná.

Publikácia podľa SKCH prináša cenné informácie, vysvetlenia a praktické tipy pre ošetrujúcich rodinných príslušníkov, ako aj pre profesionálnych a dobrovoľných ošetrovateľov. "Brožúra vznikla vďaka finančnej podpore Nadácie Erste a Zastrešujúcemu zväzu hospicov v Rakúsku. Dúfame, že táto príručka pomôže poskytovať lepšiu starostlivosť tým, o ktorých sa v našich domácnostiach staráme, a prinesie úľavu a pokoj ťažko chorým a umierajúcim ľuďom," uviedol generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák.

Brožúra obsahuje okrem vysvetlenia základných pojmov a opisu vhodných reakcií na štádia choroby a umierania aj postupy, ako sa vysporiadať s tragickými úsekmi v živote ťažko chorého človeka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR