V Pražskej zoo sa narodilo sloníča

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP/Petr David Josek

Praha 5. apríla (TASR) - V pražskej zoologickej záhrade sa dnes skoro ráno narodilo sloníča. Je to prvé slonie mláďa, ktoré tam bolo vo viac ako osemdesiatročnej histórii chovu slonov v Zoo Praha aj počaté. Uviedla to na svojej internetovej stránke spravodajská televízia ČT24 s odvolaním sa na twitterový a facebookový účet riaditeľa pražskej zoo Miroslava Bobeka.

"Na svet prišlo dnes krátko po tretej ráno, je to samček a váži 104 kilogramov. Ešte nie je vyhraté a nechcem to zakríknuť, ale sú to pre mňa asi vôbec najsilnejšie okamihy, ktoré som tu v zoo zažil," napísal Bobek.

Musím to zaklepat, všechno se zdá být na dobré cestě. Slůně se po sedmé hodině poprvé napilo a vykračuje si po pavilonu. Ten je prozatím uzavřen, ale plánujeme ho otevřít už ve čtvrtek dopoledne. Foto -mb-

Posted by Miroslav Bobek on 5. apríl 2016

Matkou sloníčaťa je slonica Janita, ktorú chovatelia do pražskej zoologickej záhrady priviezli v roku 2012 zo Srí Lanky. Sloníča sa narodilo v komplexe Údolie slonov, ktoré záhrada otvárala v roku 2012.

"Nič z toho by som nemohol napísať, keby nám zriaďovateľ, teda hlavné mesto Praha, neumožnilo vybudovať Údolie slonov, keby nám českí diplomati na čele s Miloslavom Staškom nepomohli získať srílanskú slonicu a predovšetkým keby náš tím slonárov pod vedením Pavla Brandla a Jiřího Javůrka nedokázal zvoliť a naplniť správne postupy práce so slonmi. Vďaka všetkým!"
, dodal podľa ČT24 riaditeľ zoo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR