Platy učiteľov by sa mali zvyšovať počas celého volebného obdobia

Na snímke vľavo minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan si preberá menovací dekrét z rúk prezidenta SR Andreja Kisku (vpravo). Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 5. apríla (TASR) – Platy učiteľov by sa mali zvyšovať pravidelne počas celého volebného obdobia. Uviedol to dnes po rokovaní s ministrom financií Petrom Kažimírom (Smer-SD) šéf rezortu školstva Peter Plavčan (nominant SNS). O koľko by platy pedagógov mali narásť, však nespresnil.

"Hovorili sme aj o zvyšovaní platov učiteľov a môžem povedať, že prvýkrát v histórií by sme chceli dosiahnuť, aby bolo pravidelné počas celého volebného obdobia," uviedol po takmer dvojhodinovom rokovaní Plavčan. O koľko percent by sa mali platy zvyšovať, bude podľa jeho slov ešte predmetom koaličných rokovaní. Dodal, že je optimista. To, či bude číslo zahrnuté aj v programovom vyhlásení vlády, je taktiež podľa neho otázkou rokovaní koaličných strán.

O programovom vyhlásení vlády za oblasť školstva v pondelok (4.4.) rokovali zástupcovia ministerstva a stavovských organizácií v regionálnom a vysokom školstve. Po skončení rokovaní nebolo známe, aké finančné záväzky pre oblasť školstva bude dokument obsahovať. Finálna verzia programového vyhlásenia vlády má byť hotová v stredu (6.4.), následne bude predložená premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR