V Avione zažijete EKO Safari

Foto: Avion Shopping Park

Bratislava 8. apríla (OTS) - Pozor, slon, medveď v nadživotnej veľkosti či obrovský had dlhý niekoľko metrov zaplnia celý Avion! Našťastie, zvieratá zo Safari dokáže rozhýbať a oživiť len fantázia – sú totiž vyrobené z kartónových škatúľ.

„Malí aj veľkí návštevníci si môžu počas apríla prezrieť v Avione unikátnu ekologickú výstavu Zaži Safari, ktorá je prvýkrát na Slovensku. Projekt vytvoril Avion v spolupráci s autormi ekologickej stavebnice MAKEDO. Na výrobu nadrozmerných ekologických sôch sa totiž používajú iba spájacie súčiastky MAKEDO a kartón, ktorý dodal obchodný dom nábytku IKEA. Sme veľmi radi, že do výstavy sa zapojili svojimi výtvormi aj miestne základné školy, ktoré vyrobili štyri obrovské sochy. Práve takouto zábavnou formou chceme návštevníkom Avionu priblížiť dôležitosť ochrany životného prostredia, ktorá patrí k dlhodobým cieľom našej spoločnosti,“ uviedla Andrea Aujeská, riaditeľka najväčšieho nákupného centra na Slovensku Avion Shopping Park v Bratislave.

Z oslovených škôl v Bratislave Avion vybral štyri, ktoré si koncom februára 2016 vylosovali sochu zvieraťa, ktorú musia navrhnúť a postaviť. Žiaci dostali k dispozícii 2 000 dielcov MAKEDO. Tento unikátny spojovací systém rozvíja nielen tímového ducha a tvorivosť, ale propaguje ekologickú myšlienku – kým niečo vyhodíš, uvažuj, či sa to ešte nedá použiť.

Na vyhotovenie sôch nesmeli žiaci použiť žiadne lepidlo, lepiace pásky či farby – len kartón, spájacie súčiastky MAKEDO a vlastnú fantáziu. Samozrejme, desiatkam žiakov s tvorením sochy pomáhali aj ochotní učitelia. „Porota Avionu koncom mesiaca odmení snahu školákov, vyhodnotí 1. – 4. miesto a medzi všetky zapojené školy rozdelí sumu 3 000 eur vo forme nákupných poukážok IKEA. Za výhru si môžu školy dokúpiť vybavenie tried či školské potreby v obchodnom dome IKEA,“ doplnila Katarína Michaliaková, marketingová manažérka Avionu v Bratislave.

Na čo sa môžu malí aj veľkí návštevníci tešiť počas ekovýstavy Safari?
• workshopy – tvorivé dielničky, kde si budú môcť deti denne vyskúšať prácu s dielikmi MAKEDO,
• fotokútik – každý návštevník Avionu sa môže odfotiť s kartónovým slonom a ihneď získa zadarmo vytlačenú fotografiu a jej kópiu aj na e-mail ,
• súťaž – zákazníci môžu hlasovať o najkrajšiu sochu z tých, ktoré vytvorili deti zo základných škôl. Spomedzi hlasujúcich získajú traja výhercovia darčekovú poukážku v hodnote 100 €.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR