V prvej nominácii USA na MS sú aj dvaja bronzoví medailisti z Prahy

John Hynes Foto: TASR

New York 13. apríla (TASR) - V úvodnej nominácii USA na hokejové MS v Rusku figuruje 13 hráčov, medzi nimi aj dvaja bronzoví medailisti z vlaňajšieho svetového šampionátu v Česku - kapitán Matt Hendricks a obranca Connor Murphy.

Už v marci vybrali do tímu talentovaného útočníka Zürichu Austona Matthewsa, pravdepodobnú jednotku tohtoročného draftu NHL. V druhej fáze k nemu nominovali tucet parťákov. Skúsenosti z MS majú okrem Hendricksa a Murphyho aj Nick Foligno (2010, 2009) a Jake McCabe (2014). Deväť z trinástich nominovaných Američanov sa podieľalo na zisku celkovo 14 medailí z MS rôznych vekových kategórií. Okrem deviatich hráčov z NHL sú v kádri aj traja hokejisti z Michiganskej univerzity.

Američanov povedie v Rusku John Hynes, tréner klubu NHL New Jersey Devils. USA sa predstavia v petrohradskej B-skupine spolu so Slovenskom, Bieloruskom, Kanadou, Fínskom, Francúzskom, Nemeckom a Maďarskom.

Informáciu priniesla webstránka USA Hockey.

Prvá nominácia USA na MS v Rusku:

Brankári: Mike Condon (Montreal, NHL), Keith Kinkaid (New Jersey, NHL)

Obrancovia: Noah Hanifin (Carolina, NHL), Jake McCabe (Buffalo), Connor Murphy (Arizona, NHL), Chris Wideman (Ottawa, NHL)

Útočníci: J.T. Compher (University of Michigan), Kyle Connor (University of Michigan), Nick Foligno (Columbus, NHL), Matt Hendricks (Edmonton, NHL), Patrick Maroon (Edmonton, NHL), Auston Matthews (Zürich Lions), Tyler Motte (University of Michigan)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR