ZŠ v Šali bude na budúci školský rok navštevovať 262 prvákov

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Šaľa 13. apríla (TASR) - Do školských lavíc šalianskych základných škôl (ZŠ) zasadne v septembri 262 žiakov prvých ročníkov. Ako informovala Erika Kőrösi z mestského úradu, tento rok prišlo na zápis o deväť detí viac ako v minulom roku. Najviac z nich prišlo na zápis na ZŠ J. Murgaša, kde pribudne 75 prvákov.

"Radosť z výsledkov zápisu má však aj ZŠ Bernolákova vo Veči. Posledné roky mala táto škola najmenej prvákov. V tomto roku ich bude mať 18. Pozitívne sú aj čísla, ktoré sa týkajú porovnania odchádzajúcich deviatakov a nastupujúcich prváčikov. V júni sa so šalianskymi základnými školami rozlúči 172 deviatakov. Prvákov bude v školskom roku od septembra 262. Znamená to celkový nárast v počte žiakov v šalianskych základných školách o 97 detí," uviedla Kőrösi.

Ako pripomenula, v Šali funguje šesť základných škôl. Po ZŠ Murgaša so 75 budúcimi prvákmi je s počtom 68 zapísaných detí na druhom mieste ZŠ Ľ. Štúra. Na ZŠ J. Hollého prišli rodičia zapísať 46 detí a na ZŠ J. C. Hronského 44 detí. Po 18 predškolákov sa zapísalo na ZŠ Bernolákova a na ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským P. Pázmanya. Celkovo prišlo tento rok na zápis do šalianskych základných škôl 269 detí, z ktorých sedem má odklad školskej dochádzky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR