Dánom pomôžu v na MS v hokeji Eller, Hansen aj Ehlers, nepríde Bödker

Dánski fanúšikovia Foto: TASR/AP Photo

Kodaň 14. apríla (TASR) - Tréner dánskej hokejovej reprezentácie Janne Karlsson môže na májových MS v Rusku zatiaľ počítať s trojicou hráčov zo zámorskej NHL. Svoju účasť na šampionáte potvrdili útočníci Jannik Hansen z Vancouveru, Nikolaj Ehlers z Winnipegu a naposledy aj Lars Eller z Montrealu.

Dvadsaťšesťročný Eller nazbieral v tomto ročníku v 79 zápasoch v drese Canadiens 26 bodov (13+13). Tridsaťročný Hansen sa na MS predstaví už po piaty raz, je aj v nominácii Tímu Európy na septembrový Svetový pohár v Toronte. V aktuálnej profiligovej sezóne si v 67 dueloch pripísal 38 bodov za 22 gólov a 16 asistencií. O desať rokov mladší Ehlers zaznamenal v 72 súbojoch v slávnej súťaži 38 bodov (15+23).

Naopak, Dáni nemôžu na MS počítať so štartom Mikkela Bödkera. Jeho Colorado síce nepostúpilo do play off, no 26-ročnému krídelníkovi sa v NHL končí zmluva a nechce riskovať prípadné zranenie. "Nebolo to ľahké rozhodnutie, ale toto leto je pre moju kariéru veľmi dôležité. Verím, že sa dočkám nového kontraktu a do národného tímu sa vrátim v olympijskej kvalifikácii," uviedol Bödker v tlačovej správe dánskeho zväzu, z ktorej citovala internetová stránka fyens.dk.

Severania sa na MS predstavia v základnej A-skupine v Moskve, kde budú ich súpermi domáci Rusi, Švédi, Česi, Švajčiari, Lotyši, Nóri a Kazaši.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR