Valent sa necíti hrdinom, Banskej Bystrici podľa Majdana chýba šťastie

Brankár Nitry Michal Valent Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 14. apríla (TASR) - Úvodné zápasy finále play off Tipsport Ligy boli v réžii hokejistov Nitry. Zverenci trénera Antonína Stavjaňu potvrdili, že to v domácom prostredí na Bystričanov vedia. V oboch zápasoch dali zhodne po tri góly a v sérii sa ujali vedenia 2:0.

"Keď sa vyhráva, tak prevládajú pozitíva nad negatívami. Samozrejme, vieme, že to môže byť lepšie, ale môžeme byť spokojní za prvé dva zápasy," povedal po druhom víťazstve brankár Nitry Michal Valent. Ten bol ústrednou postavou oboch finálových stretnutí. Nie raz podržal svoj tím v kľúčových okamihoch, vo finále má zatiaľ vyše 95-percentnú úspešnosť zákrokov, no i tak sa necíti byť hlavným strojcom víťazstiev. "Nie som žiaden hrdina. Je tu jednoducho 25 hráčov a každý z nás musí dať do toho maximum. Som tu od toho, aby som chytal puky. Ostatní sú tu na to, aby bránili a skórovali. Sme jeden tím, ktorý má svoj cieľ," uviedol 30-ročný nitriansky brankár.

Banská Bystrica ani v jednom zápase nevyhrávala nad svojím súperom. V prvom zápase dokázala z 27 striel vyťažiť len jeden gól, v druhom stretnutí síce zvýšila streleckú efektivitu, ale viac ako dva góly z toho neboli. "Musíme prelomiť hlavne streleckú smolu. V oboch zápasoch sme mali šance, ale nepadalo nám to. Treba ísť k tomu viac naproti. Verím, že to doma prelomíme. Chýba nám trošku šťastíčka, šance totiž máme. Dávame tyčky, žŕdky, len nám to nepadá," zamyslel sa útočník Banskej Bystrice Juraj Majdan.

Nitrania vychádzali z kompaktnej defenzívy, ktorá sa ukázala ako kľúčová pre výsledok zápasu. Napriek vedeniu 2:0 v sérii Valent krotí entuziazmus: "Chvíľku sa z toho budeme tešiť, ale musíme sa už pripravovať na zápasy v Banskej Bystrici." Hráči spod Urpína doplácali hlavne na nedôrazné zakončenie, nie raz skončili veľké šance zbytočnými kombináciami, ktoré "corgoni" ubránili. "Každý jeden hráč sa musí zlepšiť a strieľať viac. Viac gólov je potrebných, pretože dať 1-2 góly je jednoducho málo," dodal Majdan.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR