Rangers opäť povolali Hrivíka do prvého tímu

Marek Hrivík (vpravo) Foto: TASR/AP

New York 14. marca (TASR) - Slovenský hokejista Marek Hrivík sa po necelom týždni vrátil do prvého tímu New Yorku Rangers. Klub NHL ho v stredu povolal z farmárskeho mužstva Hartford Wolf Pack, hoci to stále živí nádej na postup do play off AHL.

Rangers si stiahli Hrivíka z farmy iba pár hodín pred duelom 1. kola play off na ľade Pittsburghu, v ktorom ešte 24-ročný útočník nenastúpil. Dôvodom jeho povolania by mohli byť zdravotné problémy Švéda Viktora Stalberga, informoval denník New York Daily News. Tréner "jazdcov" Alain Vigneault bude mať Hrivíka v mužstve pravdepodobne zatiaľ ako náhradníka a do hry ho nasadí až pri väčšom počte zranených útočníkov.

Hrivík nastúpil v tejto sezóne za newyorský tím dokopy v piatich dueloch, v ktorých si pripísal jednu asistenciu. V NHL debutoval 21. februára proti Detroitu, bodoval o dva dni neskôr v zápase s New Jersey. Účastník MS 2014 v Minsku odohral v tomto ročníku za Hartford 68 stretnutí, s 41 bodmi (12+29) je druhým najproduktívnejším hráčom tímu. Za Wolf Pack nastúpil aj v stredajšom dueli AHL s Torontom Marlies, vďaka víťazstvu 3:2 si Hartford udržal nádej na postup do vyraďovačky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR