V Pieninách budú v sobotu zbierať odpad a čistiť potoky

Ilustračné foto Foto: TASR/Oliver Ondráš

Červený Kláštor 15. apríla (TASR) – Správa Pieninského národného parku (PIENAP) každoročne v apríli organizuje akciu Čisté hory a potoky. V sobotu 16. apríla budú ochranári spolu s dobrovoľníkmi čistiť turistické chodníky a vodné toky na území PIENAP-u. Minulý rok pri podobnej akcii vyzbierali až 1700 kilogramov odpadu.

"Cieľom akcie je nielen vyčistiť turistické chodníky a vodné toky na území národného parku a ochranného pásma, ale zvýšiť aj záujem verejnosti o ochranu prírody a krajiny. Rovnako chceme osláviť Deň Zeme, ktorý pripadá na 22. apríla," uviedla pre TASR Margaréta Malatinová zo Správy PIENAP-u.

V poradí 17. ročník sa uskutoční v sobotu 16. apríla. "Stretneme sa o 8.00 h na troch miestach. Prvým z nich je areál múzea v Červenom Kláštore, druhé miesto je v obci Haligovce pri základnej škole a posledným je Chata Pieniny v Lesnici," informovala Malatinová. Doplnila, že všetkým účastníkom budú na mieste stretnutia rozdané zberné vrecia, ochranné rukavice a pridelený určitý úsek turistického chodníka alebo brehu vodného toku.

"Každoročne sa do akcie zapojí približne 100 dobrovoľníkov, väčšinou sú to deti z okolitých základných škôl, pltníci, dobrovoľníci a podnikatelia," dodala Malatinová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR