Pápež František bude na gréckom ostrove Lesbos obedovať s utečencami

Na archívnej snímke pápež František vystupuje z lietadla. Foto: TASR/AP

Mytilini 16. apríla (TASR) - Pápež František navštívi dnes grécky ostrov Lesbos v Egejskom mori, kde sa stretne so stovkami utečencov a s niekoľkými z nich bude obedovať. Pápeža privíta na letisku grécky premiér Alexis Tsipras, informujú svetové médiá.

Hlava katolíckej cirkvi má dnes na programe v registračnom centre v Morii stretnutie s asi 150 deťmi a mladistvými, ako aj ďalšími 250 žiadateľmi o azyl.

V programe najvyššieho predstaviteľa katolíckej cirkvi, ktorého budú sprevádzať aj ekumenický patriarcha Bartolomej I. a arcibiskup aténsky Ieronymos II., je návšteva záchytného tábora, počas ktorej budú títo náboženskí činitelia obedovať v spoločnosti ôsmich utečencov zo Sýrie a podpíšu spoločné vyhlásenie.

František sa za obete migračnej krízy pomodlí v prístave mesta Mytilini a na počesť ľudí, ktorí sa neúspešne pokúsili o útek pred vojnovými konfliktami, hodí do mora vavrínový veniec.

Vatikán zdôraznil, že pápežova návšteva na ostrove Lesbos má "prísne humanitárny a ekumenický charakter". V jej rámci sa neuskutočnia politické rokovania ani žiadna tlačová konferencia, aj keď pápež absolvuje 20-minútový rozhovor s predsedom gréckej vlády.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR