Galáda v Borčiciach prepustili po siedmich súťažných zápasoch

Na snímke Ivan Galád. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 19. apríla (TASR) - Slovenský futbalový druholigista Iskra Borčice prepustil hlavného trénera Ivana Galáda, ktorý sa tak na lavičke nováčika DOXXbet ligy udržal len sedem súťažných zápasov. Podľa informácie oficiálnej webovej stránky klubu nástupcom bývalého kouča SR 21 bude trénerský tandem Štefan Grendel - Alexander Homer, ktorý odštartoval aj tohtoročnú zimnú prípravu.

Galád s Borčicami uhral len sedem bodov, remizoval s béčkom Žiliny, vyhral nad juniorkou Slovana a porazil Pohronie. Prehral však s Dunajskou Lužnou, v Bardejove, s Lokomotívou Košice a naposledy vo Zvolene. Väz mu zlomila víkendová prehra so Zvolenom 0:1, už štvrtá v rade. Po nej sa majiteľ Anton Fabuš rozhodol urobiť už druhú výmenu na lavičke víťaza základnej časti skupiny Západ. Galád prišiel do klubu len niekoľko dní pred začiatkom jarnej časti s cieľom pokúsiť sa postúpiť do Fortuna ligy. Na poste nahradil Jozefa Majoroša, ktorý sa pred jarou upísal Skalici.

"Dohodli sme sa na ukončení spolupráce. K mužstvu sa vracia dvojica Homer - Grendel, ktorí viedli tím v zimnej príprave," prezradil prezident klubu Štefan Bobot. Obom dokonale vyšla jarná časť s dorastencami, s ktorými zatiaľ neokúsili trpkosť prehry. "Veríme, že do áčka prenesú víťazný elán z dorastu," dodal Bobot.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR