Cez víkend štartujú ME v pretekoch do vrchu, Drotár na Fabii

Na snímke diváci sledujú slovenskú posádku Igor Drotár a Vladimír Bánoci na vozidle Škoda Fabia WRC v prvej rýchlostnej skúške na mestskom okruhu v Poprade počas 40. ročníka Rallye Tatry 2013 v Poprade 26. júla 2013. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 20. apríla (TASR) - Počas najbližšieho víkendu sa v rakúskej obci Tulwitz budú konať majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV), ktorú sú zároveň prvým podujatím majstrovstiev Európy. Na trati, ktorá bola vlani dejiskom tragickej nehody, nebude chýbať ani skúsený slovenský pretekár Igor Drotár. Predstaví sa na Škode Fabii R5, ktorú vymenil za Mitsubishi Lancer WRC.

Drotár sa pred sezónou vrátil do garáže Karola Trněného a v rely štartuje na Škode Fabii. V kopcoch využije jej vylepšenú verziu, ktorá vychádza z modelu R5 s výkonom viac než 640 konských síl. "Karel Trněný pre mňa pripravil nielen relyové auto, ale aj to kopcové, ktoré stojí na základe modernej Škody Fabie R5. Preto sa už neviem dočkať tohto víkendu. Preteky sa navyše konajú v nádhernej alpskej prírode, plnej fanúšikov z rôznych kútov Rakúska aj okolitých krajín," uviedol Drotár.

Preteky v slávnom Rechberg-Rennene poznačila vlani tragickú udalosť. O život vtedy prišiel legendárny český pretekár formuly 3000 Otakar Krámsky. Drotárovi tragická udalosť dlho nedala spávať, teraz sa však už chce sústrediť na čo najlepší výsledok. „Preteky automobilov do vrchu mi za posledné roky priniesli jeden titul absolútneho Majstra Slovenska a niekoľko titulov absolútneho vicemajstra. Novú sezónu začíname v známom Rechbergu, ktorý dobre poznám z predošlých dvoch ročníkov. Dvojdňové preteky Rechbergu ukážu prvotné rozloženie síl v slovenskom šampionáte," zakončil Drotár.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR