Zadržali dílera drog, ktorý zásoboval okresy Galanta a Dunajská Streda

Ilustračné foto - Pervitín Foto: TASR

Sereď 20. apríla (TASR) – Z prechovávania a distribúcie drog je obvinený 30-ročný muž. Pri operatívnej akcii na Legionárskej ulici v Seredi ho v pondelok 18. apríla zastihli policajti so 16 kusmi zatavených striekačiek s obsahom bielej kryštalickej látky, mikroténovým vreckom s bielymi kapsulovými tabletami a marihuanou. Nachystaných mal aj niekoľko prázdnych injekčných striekačiek, uzatvárateľné vrecká a dve miniváhy. Všetky veci po poučení dobrovoľne odovzdal polícii.

Drogy mal, ako dnes uviedla krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová, predávať v meste Galanta, ale aj v obciach Mostová, Horné a Dolné Saliby, Jelka a Trstice. Okrem južnej časti okresu Galanta zásoboval drogami aj osoby z okresu Dunajská Streda. "Obvineného muža policajti zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Na základe predbežných výsledkov časti zaistených látok mohol policajný vyšetrovateľ obviniť muža z drogovej trestnej činnosti. V striekačkách sa nachádzalo najmenej 547 dávok pervitínu. Očakávame, že konečné množstvo bude ešte vyššie. Na usvedčenie z distribúcie drog to v tejto chvíli stačilo," informovala Linkešová.

Muž bol už v minulosti zapletený do predaja drog, bol právoplatne odsúdený a v súčasnosti je v podmienke. Všetky tieto okolnosti sú v jeho prípade priťažujúcou okolnosťou a v zmysle zákona mu teraz hrozí strata slobody na 10 až 15 rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie, o ktorom rozhodne prokurátor a súd.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR