Dopravný podnik mesta Žilina začína obstarávať 27 nových trolejbusov

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Žilina 20. apríla (TASR) – Dopravný podnik mesta Žilina (DPMŽ), s.r.o., začína obstarávať 27 nových trolejbusov, pričom predpokladaná hodnota zákazky je viac ako 15 miliónov eur. TASR o tom informoval riaditeľ DPMŽ Žilina Ján Barienčík.

"Obstarávanie nových trolejbusov je rozdelené na dve časti - 15 trolejbusov súťažíme ako základ. Plus ďalších 12 trolejbusov si budeme uplatňovať v rámci opcie. Zároveň predpokladáme, že v rámci súťaže cena pôjde ešte nižšie. V minulosti sme nakúpili 15 nových trolejbusov a v súčasnosti začíname obstarávať ďalších 27. Celkový počet trolejbusov, ktorý prevádzkujeme v rámci trolejbusovej dopravy, je 42," povedal riaditeľ DPMŽ Žilina.

Celý projekt bude podľa neho financovaný v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, ktorý je zameraný na podporu verejnej osobnej dopravy v oblasti dráh. "Sme veľmi radi, že sa môžeme zapojiť do tohto projektu. Veríme, že sa nám ho podarí zrealizovať tak, aby v budúcom roku boli v meste nové trolejbusy," dodal Barienčík.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR