NR SR: Poslanec Fecko apeluje na riešenie reštitúcií

Martin Fecko Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 21. apríla (TASR) - Reštitúcie či neznámi vlastníci pozemkov - to sú niektoré z problémov, ktoré by sa vláda podľa opozičného poslanca Martina Fecka (OĽaNO-NOVA) mala pokúsiť riešiť v tomto volebnom období. Fecko to zdôraznil v úvode štvrtého rokovacieho dňa druhej parlamentnej schôdze.

"Spamätajme sa, nemôže byť, aby sme 65 rokov, čiže ešte dlhšie ako bol socializmus, riešili jeho krivdy," apeloval poslanec na plénum Národnej rady (NR) SR. Nemôžu sa totiž podľa neho reštitúcie riešiť ešte ďalších 20 či 40 rokov. "To je hanba," konštatoval Fecko. Máme pritom podľa neho na Slovensku okres, kde sa tento problém podarilo vyriešiť, a to je Bardejov.

Čo sa týka problému s neznámymi vlastníkmi pozemkov, vinu za jeho vznik nesie podľa poslanca štát a ten by to mal aj vyriešiť. Navrhuje, aby teda úradníci prezerali rodostromy rodín a snažili sa vysporiadať s týmto problémom. Samotný poslanec je pritom ochotný poskytnúť vláde pomoc a súčinnosť pri riešení týchto a ďalších podobných otázok.

Parlament už štvrtý deň rokuje o Programovom vyhlásení vlády (PVV). Po tom, ako sa k nemu vyjadria všetci členovia snemovne, ktorí majú záujem, bude nasledovať hlasovanie. Nová vláda potrebuje od parlamentu získať dôveru, ktorú musí vysloviť minimálne 76 zákonodarcov. Štvorkoalícia sa v parlamente môže oprieť o 81 poslancov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR