Prognóza pred ME: Titul získajú Francúzi, Slovákov vyradia Nemci

Na snímke slovenská reprezentačná jedenástka pred priateľským futbalovým zápasom Slovensko - Švajčiarsko Foto: TASR/Michal Svítok

Paríž 26. apríla (TASR) - Francúzi zvíťazia vo finále futbalového EURO nad obhajcom zo Španielska, Slováci postúpia z B-skupiny z tretieho miesta do osemfinále, kde ich vyradia úradujúci majstri sveta Nemci. Tak znie nasimulovaná predpoveď priebehu letného kontinentálneho šampionátu od analytického oddelenia Infostrada Sports.

Slovensko so 68-percentnou pravdepodobnosťou obsadí v základnej B-skupine tretie miesto za víťazným Anglickom (92 percent) a druhým Ruskom (71 percent). Zo skupiny nepostúpi posledný Wales (36 percent).

Výber trénera Jána Kozáka sa potom v boji o štvrťfinále stretne s Nemeckom, ktoré na 90 percent má vyhrať C-skupinu. Nemci po výhre nad SR vyradia Belgičanov a stroskotajú v semifinále na domácich "Les Bleus". Organizátor podľa prognózy vyhrá A-skupinu, v osemfinále vyradí Ukrajinu, vo štvrťfinále Rusov a v semifinále Nemcov. Angličania v osemfinále vyradia Turkov, vo štvrťfinále Portugalsko a v semifinále vypadnú s obhajcom zo Španielska. Ten ako víťaz D-skupiny vyradí v osemfinále Írov a vo štvrťfinále Poliakov. Vo finále už ale tretí titul v rade neukoristí.

Podľa použitej metodológie, ktorá nasimulovala priebeh turnaja s vloženými dátami viac ako 10.000-krát, napríklad Taliani vypadnú v osemfinále s Portugalskom, resp. Česi, Islanďania, Albánci, Severní Íri a Švédi nepostúpia ani zo základnej skupiny. Z tretích miest nepostúpi Maďarsko a Rumunsko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR