Skupina Mandrage predstaví v Bratislave nový album

Skupina Mandrage Foto: Facebook - Mandrage

Bratislava 27. apríla (TASR) – Česká poprocková skupina Mandrage je na svojom najväčšom turné, ktoré nazvali Všechny kočky Tour. V rámci 16 koncertných zastávok, ktoré podporujú nový album Potmě jsou všechny kočky černý, sa päťčlenná formácia predstaví vo štvrtok 28. apríla aj v bratislavskom Ateliéri Babylon. Predskokanom bude kapela Electric Lady.

Aktuálny program Mandrage postavený na nových pesničkách aj starých hitoch bude opäť sprevádzaný výpravnou scénou, na ktorú sú fanúšikovia zvyknutí. Bielu farbu tentoraz nahradí strieborná spolu s koncepčným dizajnom s disko guľami, zrkadlami a trblietajúcimi kostýmami.

„Naše najnákladnejšie turné bude plné hier so zrkadlami a svetlom. Zrkadlá sú spojené s celou dekadentnou pop kultúrnou scénou 70. rokov, z ktorej sme občas čerpali aj my na novom albume. Takže čakajte aj zrkadlové disko gule a blýskajúce kostýmy,“ popisuje scénu bubeník Mandrage Matyáš Vorda.

Ako aj v predchádzajúcich rokoch za celou scénou a nápadom stoja muzikanti z Mandrage a ich tím. „Všetko si vyrábame a navrhujeme sami. Dokonca u nás v dielni aj zvárame dekorácie,“ hovorí gitarista Pepa Bolan. Iba kostýmy z pravej ovčej kože, ktoré si kapela objednala od talianskeho návrhára, vyrobila kostýmová dizajnérka Dita Petrusová-Filusová.

V 90-minútovom hudobnom sete kapela zvládne zahrať celý nový album Potmě jsou všechny kočky černý, vydaný v novembri minulého roka, ktorý doplní najzásadnejšími skladbami z minulých nahrávok. „Mali sme päťmesačnú koncertnú pauzu, takže sa návratu na pódiá nevieme dočkať,“ dodáva Bolan. Mandrage mali bratislavský koncert plánovaný na 6. marca, pre ochorenie speváka Víta Starého však museli koncerty preložiť.

História skupiny sa začína v roku 2001, keď sa stretli spevák a gitarista Vít Starý s bubeníkom Matyášom Vordom. Dnes majú na svojom konte šesť štúdiových albumov, debutový Říkala, že jí trápi cosi (2005), Přišli jsme si pro Vaše deti (2007), Hledá se žena (november 2009), Moje krvní skupina (november 2011), Siluety (november 2013) a novinkový Potmě jsou všechny kočky černý (november 2015). Fanúšikovia poznajú túto kapelu z dvoch slovenských vystúpení, 6. marca 2014 koncertovali v bratislavskom Ateliéri Babylon a 28. júna 2014 na festivale Topfest.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR