Bojnická zoologická záhrada otvorí letnú turistickú sezónu 1. mája

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Remiaš

Bojnice 29. apríla (TASR) - Bojnická zoologická záhrada oficiálne otvorí letnú turistickú sezónu 1. mája. Súčasťou programu, ktorý pri tejto príležitosti pripravila, bude aj súťaž či výklad ošetrovateľov o chove zvierat. Informovala o tom hovorkyňa Zoo Bojnice Simona Kubičková.

"Podujatie začne slávnostným otvorením pri vstupe do Zoo Bojnice o 10.00 h. Od 10.00 h do 13.00 h budú môcť návštevníci navštíviť tri stanoviská, na ktorých sa môžu stretnúť s chovateľmi zvierat a dozvedieť sa zaujímavé informácie o našich obyvateľoch," uviedla k programu Kubičková.

Priblížila, že záujemcovia sa budú môcť zapojiť aj do súťaže Hľadaj zvieratká zoo, stánok súťaže bude umiestnený pred výbehmi medveďov. "Na podujatie nás príde pozrieť aj Fíha tralala," doplnila.

Otvorenie letnej turistickej sezóny bude 1. mája sprevádzať aj program ku Dňu Zeme, ktorý zoo pre nepriazeň počasia preložila z pôvodného dátumu na tento deň. "Podujatie bude prebiehať rovnako od 10.00 h do 13.00 h, dve stanoviská k nemu budú na križovatke pri perníkovom domčeku. Návštevníci budú môcť vyhrať pekné ceny v súťaži Chránime našu planétu alebo sa zúčastniť Ekotvorivej dielničky. Po zoo bude chodiť aj maskot – medveď, s ktorým sa môžu malí i veľkí odfotiť," dodala Kubičková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR