Pozrite sa, ako si počínali futbalisti vo svojich národných ligách

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Sevilla 24. septembra (TASR) - Futbalisti Betisu Sevilla zaknihovali druhý triumf v prebiehajúcom ročníku Primery Division. V piatkovom dueli 6. kola vyhrali doma nad Malagou 1:0 vďaka gólu Joaquina z 25. minúty.

Primera Division - 6. kolo:
Betis Sevilla - Malaga 1:0 (1:0)
Gól: 25. Joaquin

Paríž Saint Germain odišiel zo zápasu s Toulouse s druhou prehrou v sezóne

Úradujúci francúzsky futbalový šampión Paríž Saint Germain si v piatkovom dueli 7. kola Ligue 1 pripísal na konto druhú prehru v prebiehajúcej sezóne. Druhú priečku v tabuľke prepustil FC Toulouse, ktorému podľahol 0:2. Domácich poslal v 48. minúte z penalty do vedenia Yann Bodiger, cenný triumf potvrdil jedenásť minút pred koncom Jimmy Durmaz. Cestu za tromi bodmi Toulouse výrazne uľahčil hosťujúci Serge Aurier, ktorý na začiatku druhého polčasu videl druhú žltú kartu a zamieril pod sprchy.

Ligue 1 - 7. kolo:
FC Toulouse - Paríž Saint Germain 2:0 (0:0)
Góly: 48. Bodiger (z 11 m), 79. Durmaz. ČK: 46. Aurier (PSG)

Dortmund v 5. kole nezaváhal, Freiburg doma zdolal 3:1

Futbalisti Borussie Dortmund zvládli piatkový duel 5. kola bundesligy, keď SC Freiburg doma zdolali 3:1. V priebežnej tabuľke poskočili s dvanástimi bodmi na druhú priečku. Slovenský reprezentant Karim Guédé do zápasu nenaskočil, odsledoval ho len z hosťujúcej lavičky náhradníkov.

Bundesliga - 5. kolo:
Borussia Dortmund - SC Freiburg 3:1 (1:0)
Góly: 45. Aubameyang, 53. Piszczek, 90.+1 Guerreiro - 60. Philipp
/K. GUÉDÉ za hostí len na lavičke náhradníkov/

Zápas Wisla Krakov a Legia Varšava v 10. kole poľskej ligy skončil bezgólovo

Futbalisti tímu Termalica Bruk-Bet Nieciecza remizovali v piatkovom dueli 10. kola poľskej Ekstraklasy doma s Wislou Plock 0:0.

10. kolo - výsledky:
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisla Plock 0:0
/R. GERGEL za domácich celý zápas, D. PLEVU vystriedal v 60. min. S. ŠTEFÁNIK, P. MIŠÁK za domácich len na lavičke/, Wisla Krakov - Legia Varšava 0:0

Club Bruggy dostal výpras od Mouscron v 8. kole belgickej ligy

Výsledok piatkového zápasu 8. kola najvyššej belgickej futbalovej súťaže je Mouscron - Club Bruggy 0:3