LIGA MAJSTROV: Hamšík po 3. prehre Neapola: Zlé obdobie, nejde nám to

Na snímke vľavo Marek Hamšík z SSC Neapol. Foto: TASR/AP

Neapol 20. októbra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol prechádzajú krízovým obdobím. V stredu utrpeli tretiu prehru v rade, keď po neúspechoch v talianskej Serii A s Atalantou Bergamo (0:1) a AS Rím (1:3) podľahli nečakane aj v Lige majstrov na domácej pôde Besiktasu Istanbul (2:3).

Hráči Neapola podali na San Paolo proti úradujúcemu tureckému šampiónovi nepresvedčivý výkon. Mrzieť ich môže nevyužitá jedenástka na začiatku druhej štyridsaťpäťminútovky, keď Lorenzo Insigne nezužitkoval možnosť na vyrovnanie na 2:2. Z rovnakej štandardnej situácie sa to v 69. minúte síce podarilo Manolovi Gabbiadinimu, ale v 86. minúte rozhodol o triumfe hostí svojím druhým zásahom Vincent Aboubakar. "Dali sme do toho všetko, nechali sme aj dušu na ihrisku, no v stredu večer nám to nevyšlo. Dvakrát sme sa dokázali vrátiť do zápasu, no na tretí gól hostí sme už nestihli odpovedať. Futbal je aj taký," povedal pre svoju vlastnú webstránku slovenský reprezentant v službách SSC Marek Hamšík. Ten absolvoval celý duel a bol na začiatku akcie, na konci ktorej padol prvý gól Neapola.

"Partenopei" napriek prehre so šiestimi bodmi vedú B-skupinu LM s náskokom jedného bodu pred druhým Besiktasom. Krivka ich výkonov má však klesajúcu tendenciu. Šancu napraviť uplynulé výsledky majú Neapolčania cez víkend, keď sa v domácej súťaži stretnú s Crotone. "Je to zlé obdobie. Každá naša chyba je potrestaná, momentálne nám to výsledkovo nejde. Mrzí nás, že sme proti Besiktasu opäť sklamali našich fanúšikov. Musíme tvrdo robiť aj naďalej a určite zlomíme túto nepríjemnú sériu. Verím, že už v nedeľu v Crotone sa budeme radovať z víťazstva," dodal slovenský kapitán SSC.