Na archívnej snímke slovenskí hokejisti Marián Hossa (81) a Richard Pánik (14). Foto: TASR/AP

New York 29. októbra (TASR) - Slovenskí hokejisti Marián Hossa a Richard Pánik bodovo prispeli k víťazstvu Chicaga v New Jersey 3:2 po predĺžení v zápase zámorskej NHL. Hossa v 58. minúte v presilovke vyrovnal na 2:2 po asistencii krajana Pánika. V predĺžení potom o triumfe Blackhawks rozhodol Arťom Anisimov.

Hossa naskočil v závere do hry, keď hostia odvolali brankára Coreyho Crawforda ako šiesty korčuliar. Za sedem sekúnd si nakorčuľoval pred bránku, kde sa spolu s Pánikom snažili zasunúť do siete prihrávku kapitána Jonathana Toewsa, čo sa im aj podarilo. Pre Hossu to bol druhý gól v sezóne a celkovo už 501. v kariére v profilige. "Počas zápasu sme sa zlepšovali a zlepšovali. Videli sme, že sa nám už začína dariť v tých oblastiach, na ktoré kladieme dôraz," citoval web NHL Toewsa. Pre Pánika to bol deviaty bod v ôsmom zápase.

Darilo sa aj Edmontonu so slovenským obrancom Andrejom Sekerom. Oilers vyhrali na ľade Vancouveru 2:0, Sekera strávil na ľade takmer 22 minút. Hostia vyhrali piaty zápas za sebou aj vďaka gólu Connora McDavida a výkonu brankára Cama Talbota. Ten kryl všetkých 26 striel domácich a zaknihoval 13. shutout v kariére. Edmonton je tak lídrom Západnej konferencie.

Winnipeg zvíťazil v Colorade 1:0, šancu nastúpiť ešte nedostal slovenský útočník Marko Daňo, ktorého Jets len krátko predtým povolali z farmy.

O domácej výhre Caroliny nad New York Rangers 3:2 rozhodol Jeff Skinner dvoma gólmi a asistenciou v jeho prvom zápase s "áčkom" na drese. Pôvodne sa publikum tešilo z jeho piateho hetriku v kariére hádzaním šiltoviek na plochu, potom rozhodcovia tretí gól priznali Bryanovi Bickellovi. "Povedal som Bicksiemu, že každému na štadióne teraz dlží jeho šiltovku," zažartoval po zápase Skinner. Domáci Victor Rask zaznamenal dve asistencie a bodoval v každom zo siedmich zápasov Hurricnes, ktorí zastavili sériu dvoch prehier.

sumáre:

NEW JERSEY DEVILS - CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 16. Parenteau (Smith-Pelly, Auvitu), 45. Moore (Palmieri, Hall) – 27. Panarin (Kane, Seabrook), 58. HOSSA (PÁNIK, Toews), 62. Anisimov (Panarin, Keith). Brankári: Kinkaid - Crawford, strely na bránku: 29:32, 13.882 divákov.

CAROLINA HURRICANES - NEW YORK RANGERS 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 13. Skinner (Hanifin, Rask), 21. Skinner (Pesce, Slavin), 40. Bickell (Skinner, Rask) – 9. Zuccarello (Zibanejad, Bučnevič), 33. Zuccarello (McDonagh, Lundqvist). Brankári: Ward - Lundqvist, strely na bránku: 21:30, 18.680 divákov.

ANAHEIM DUCKS - COLUMBUS BLUE JACKETS 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)
Góly: 11. Gagner (Hartnell, Sedlák), 11. Saad (Foligno, Werenski), 14. Saad (Foligno, Wennberg), 15. Gagner (Foligno, Wennberg). Brankári: Gibson (51. Tokarski) - Bobrovskij, strely na bránku: 35:37, 15.841 divákov.

CALGARY FLAMES - OTTAWA SENATORS 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Góly: 6. Hamilton (Gaudreau, Jokipakka), 22. Bennett (Chiasson, Hamilton), 31. Hamilton (Ferland, Brodie), 50. Monahan (Gaudreau, Chiasson), 53. Frolík (Backlund, Tkachuk) – 12. Karlsson (Hoffman, Brassard), 15. Turris (Phaneuf, Dzingel). Brankári: Elliot - Hammond (21. Driedger), strely na bránku: 19:33, 18.132 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - EDMONTON OILERS 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 32. McDavid (Lucic, Lander), 59. Lucic (Larsson). Brankári: Miller - Talbot, strely na bránku: 26:27, 18.865 divákov.

COLORADO AVALANCHE - WINNIPEG JETS 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 29. Matthias (Armia, Morrissey). Brankári: Varlamov - Hutchinson, strely na bránku: 37:21, 16.135 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 16:51 1 0 1 -1 4 0
Richard Pánik (Chicago) 19:04 0 1 1 -1 0 0
Andrej Sekera (Edmonton) 21:36 0 0 0 0 1 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/