NBA: DeRozan s Lowrym doviedli Toronto k víťazstvu nad Denverom

Kyle Lowry Foto: TASR/AP

New York 1. novembra (TASR) - Basketbalisti Toronta Raptors vybojovali druhé víťazstvo v sezóne, keď v noci na utorok zdolali v zámorskej NBA Denver Nuggets 105:102. Domácich doviedla k triumfu dvojica DeMar DeRozan a Kyle Lowry, DeRozan sa zaskvel 33 bodmi, v kľúčových momentoch zabral Lowry, ktorý zaznamenal 29 bodov. Stále stopercentnú bilanciu si držia hráči Atlanty, Chicaga a Los Angeles Clippers, ktorí vyhrali aj svoje tretie zápasy v novom ročníku.

Toronto viedlo v polčase o 13 bodov, ale v tretej štvrtine prepadlo v defenzíve. Od súpera z Colorada inkasovalo 35 bodov a dovolilo mu vrátiť sa do zápasu. V dramatickom závere potiahol domácich Lowry, ktorý premenil kľúčové koše a Raptors si už triumf postrážili. "Súpera sme mali po prestávke doraziť. Namiesto toho sme si to sami skomplikovali. Musíme sa z toho poučiť," zdôraznil po zápase Lowry.

Chicago nemalo v Brooklyne väčšie problémy a v pohode dokráčalo k triumfu 118:88. Vynovené mužstvo Bulls v úvode sezóny podáva vyrovnané výkony a na palubovke pôsobí suverénne. "Máme za sebou kvalitnú predsezónnu prípravu. Stále sa však len zohrávame, ešte potrebujeme nejaký čas. Ale sme na správnej ceste," povedal pre zámorské médiá Dwyane Wade, ktorý prišiel do Chicaga po úspešnom pôsobení v Miami.

Bilanciu 3-0 má aj Atlanta, Hawks pohodlne zdolali Sacramento 106:95. Domácim kvalitne zahrala základná zostava, keď všetci piati pokorili dvojcifernú hranicu bodov. Lídrom bol 18-bodový Dwight Howard, ktorý sa navyše prezentoval dobrou obranou proti hviezde Kings DeMarcusovi Cousinsovi. Zlatý olympijský medailista z Ria mal v prvých troch dueloch priemer cez 30 bodov na zápas, ale Howard spoločne so spoluhráčmi mu dovolili "len" 14 bodov. "Ubránili sme jeho, ale aj ostatných hráčov súpera. V tretej štvrtine sme stratili koncentráciu, ale potom sme náskok získali späť. Bolo to tvrdo vybojované víťazstvo," vravel pivot Paul Millsap, autor 13 bodov a 14 doskokov.

V Západnej konferencii sú bez prehry aj Los Angeles Clippers. Kalifornčania nedali šancu Phoenixu, ktorý stále čaká na prvý triumf v sezóne. V zostave domácich nechýbal DeAndre Jordan, ktorý si v predchádzajúcom stretnutí vykĺbil palec na ruke. "Ani som to necítil. Nechcel som nechať chalanov v štichu. Hralo sa mi dobre," konštatoval Jordan, ktorý k 19 bodom pridal aj 11 doskokov.