Anton Khudobin (35) V bráne za Boston Bruins chytá gól na domácom ľade, s Calgary napokon prehrali 2:1. Foto: TASR/AP

New York 26. novembra (TASR) - Hokejisti Bostonu utrpeli v zámorskej NHL už tretiu prehru v rade. V noci na sobotu bolo nad ich sily Calgary, ktoré si z ľadu Bruins odnáša dva body po triumfe 2:1. V drese domáceho tímu pre zranenie už v druhom zápase v rade absentoval slovenský kapitán Zdeno Chára.

Hostí potiahol brankár Chad Johnson, ktorý zlikvidoval 35 striel a "plamene" priviedol k piatej výhre zo svojich uplynulých šiestich štartov. "Myslím si, že bol fantastický. Chytil prvú strelu a odtiaľ to išlo ďalej. Naši hráči odviedli skvelú prácu a nedovolili súperom dostať sa k dorážkam," povedal tréner Flames Glen Gulutzan. Víťazný gól strelil v 48. minúte Alex Chiasson.

"V zápase sme sa postupne zlepšovali, mali sme veľa striel, no nedali sme góly a to je to podstatné," posťažoval sa kormidelník Bruins Claude Julien.

Z víťazstva sa tešila dvojica Slovákov v drese Chicaga, ktoré triumfovalo na ľade Anaheimu 3:2. Marián Hossa ani Richard Pánik nebodovali. "Jastrabi" hrali bez kapitána a centra prvého útoku Jonathana Toewsa, ktorý má zranenie v hornej časti tela. "Je ťažké stratiť takého hráča a je veľmi dôležité, ako hráme bez neho. Bolo super, že sme si vypracovali trojgólový náskok," povedal útočník Patrick Kane, ktorý strelil druhý gól svojho tímu a pridal aj asistenciu.

Edmonton Oilers prehral na ľade Arizony tesne 2:3 po predĺžení a nájazdoch. Desiaty gól v sezóne strelil líder "olejárov" Connor McDavid, no na triumf to nestačilo. "Dnes sme rozhodne nepredviedli svoj najlepší výkon. Premrhali sme až príliš veľa šancí. Brankár Cam Talbot bol skvelý a celý večer nás držal v hre o víťazstvo," povedal McDavid. Obranca Andrej Sekera odohral v drese hostí takmer 23 minút, do bodových štatistík sa nezapísal.

Z víťazstva sa netešil ani útočník Marko Daňo, ktorého Winnipeg prehral na ľade Nashvillu vysoko 1:5. Pre "predátorov" to bol už šiesty triumf na domácom ľade v rade. Útočníci Colin Wilson a Ryan Johnson strelili po dva góly, Mike Fisher zaznamenal tri asistencie. "Stále si myslím, že môžem byť ešte lepší. V posledných zápasoch išla moja forma hore a som rád, že som za to bol odmenený," povedal Wilson. Daňo odohral za Jets takmer 13 minút, raz ohrozil brankára a pripísal si jednu "mínusku".

NHL - sumáre:

PHILADELPHIA FLYERS - NEW YORK RANGERS 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Góly: 42. Vandevelde (MacDonald), 58. Gostisbehere (Giroux, Simmonds) - 14. Stepan (Miller), 15. Puemel (Vesey, Jooris), 33. Hayes (Holden). Brankári: Mason - Lundqvist, strely na bránku: 42:23, 19.981 divákov

ANAHEIM DUCKS - CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 36. Ritchie (Kaše, Vatanen), 49. Silfverberg (Kesler, Cogliano) - 12. Anisimov (Kane, Seabrook), 27. Kane (Seabrook, Panarin), 36. Hartman (Kruger). Brankári: Gibson - Crawford, strely na bránku: 36:25, 17.174 divákov

MINNESOTA WILD - PITTSBURGH PENGUINS 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
Góly: 1. Coyle (Parise), 9. Niederreiter (Brodin, Koivu), 20. Coyle, 36. Parise (Staal, Suter), 39. Granlund (Zucker, Brodin), 52. Niederreiter (Granlund, Brodin) - 14. Kessel (Malkin, Guentzel), 46. Rust (Wilson, Bonino). Brankári: Dubnyk - Fleury, strely na bránku: 36:36, 19.212 divákov

SAN JOSE SHARKS - NEW YORK ISLANDERS 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 26. Pavelski (Tierney, Nieto), 26. Burns (Labanc, Martin), 60. Marleau (Burns, Martin) - 4. Lee (Bailey, Leddy), 60. Leddy (Tavares, Nelson). Brankári: Dell - Greiss, strely na bránku: 28:28, 17.562 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - BUFFALO SABRES 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 6. Winnik (Connolly, Eller), 34. Johansson (Williams), 57. Connolly (Ovečkin, Burakovskij) - 50. Reinhart (Okposo, Franson). Brankári: Grubauer - Nilssson, strely na bránku: 32:33, 18.506 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - WINNIPEG JETS 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Góly: 26. Wilson (Fisher), 27. Johansen (Fisher), 38. Neal (Johansen, Josi), 43. Wilson (Fisher, Josi), 49. Johansen (Forsberg, Arvidssson) - 15. Byfuglien (Ehlers, Stafford). Brankári: Rinne - Hellebuyck, strely na bránku: 30:23, 17.192 divákov.

BOSTON BRUINS - CALGARY FLAMES 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 46. Pastrňák (Schaller, Liles) - 9. Bennett (Stajan, Brodie), 48. Chiasson (Bennett, Giordano). Brankári: Chudobin - Johnson, strely na bra'nku: 36:29, 17.565 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - DETROIT RED WINGS 4:5 pp (1:2, 2:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 7. Moore (Zajac, Plamieri), 25. Cammalleri (Zajac), 26. Zácha (Bennett, Cammalleri), 55. Henrique (Quincey, Moore) - 8. Nielsen (Abdelkader), 11. Nielsen (Sheahan, Abdelkader), 40. Larkin (Nyquist, Zetterberg), 41. Mantha (Zetterberg), 64. Green (Nielsen, Mantha). Brankári: Schneider - Mrázek (42. Howard), strely na bránku: 19:33, 15.612 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Góly: 29. Kučerov (T. Johnson, Palát), 39. Garrison (Filppula, Witkowski), 44. Palát (Kučerov, Hedman) - 4. Wennberg (Saad, J. Johnson), 9. Foligno (Atkinson, Werenski), 30. Anderson (Hartnell), 45. Saad (Wennberg), 52. Atkinson. Brankári: Bishop - Bobrovskij, strely na bránku: 28:38, 19.092 divákov.

DALLS STARS - VAANCOUVER CANUCKS 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 30. Faksa (Lindell, Ritchie), 36. Lindell (Benn, Klingberg) - 6. Megna (Horvat). Brankári: Niemi - Miller, strely na bránku: 28:31, 18.532 divákov.

ARIZONA COYOTES - EDMONTON OILERS 3:2 pp a sn (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 2:1)
Góly: 18. Domi (Vrbata, Ekman-Larsson), 49. Doan (DeAngelo, Rieder), rozh. nájazd: Ekman-Larsson - 2. McDavid (Puljujärvi, Lucic), 18. Larsson (Klefbom, Eberle). Brankári: Smith - Talbot, strely na bránku: 41:34, 14.950 divákov.

Slováci v akcii:
Marián Hossa (Chicago) 18:58 0 0 0 -1 0 0
Richard Pánik (Chicago) 10:43 0 0 0 0 1 0
Marko Daňo (Winnipeg) 12:26 0 0 0 -1 1 0
Andrej Sekera (Edmonton) 22:50 0 0 0 0 0 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/