Procházková v šprinte opäť bodovala, Mlynár a Šulek neuspeli

Na archívnej snímke Alena Procházková. Foto: TASR - Branislav Račko

Lillehammer 2. decembra (TASR) - Slovenská reprezentantka Alena Procházková bodovala aj v tretích pretekoch Svetového pohára v behu na lyžiach. V nórskom Lillehameri sa prebojovala z kvalifikácie šprintu klasickou technikou do vyraďovačky medzi elitnú tridsiatku, keď obsadila 16. miesto.

Na 1,3 km dlhej trati dosiahla čas 3:24,51, za najrýchlejšou Američankou Sadie Bjornsenovou zaostala o 4,89 s. V ouvertúre SP vo fínskej Ruke získala zverenka trénera Jána Valušku v šprinte 12 bodov za 19. miesto. Na klasickej desiatke skončila 30. a do priebežného hodnotenia prestížneho seriálu pridala ďalší bod.

Peter Mlynár s Miroslavom Šulekom rovnako ako v Ruke v kvalifikácii neuspeli. Mlynára klasifikovali na 64. priečke so stratou 19,55 s na najrýchlejšieho Švéda Calleho Halfvarssona, Šulek bol 88. (+28,24).