MS vo florbale: Slováci zvíťazili nad USA, budú bojovať o 9. miesto

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann

Riga 8. decembra (TASR) - Slovenskí florbaloví reprezentanti zvíťazili v súboji o 9.-12. miesto na MS v Rige nad USA 7:3.

Zverenci trénera Petra Koutného inkasovali gól ako prví, ale ešte do konca úvodnej tretiny dokázali vyrovnať. V druhej časti herne dominovali, čoho výsledkom boli tri presné zásahy. V záverečnej 20-minútovke svoj náskok ešte zveľadili. V piatok o 12.00 h nastúpia proti lepšiemu z dvojice Kanada, Lotyšsko.

MS v Rige - o 9.-12. miesto:

SLOVENSKO - USA 7:3 (1:1, 3:0, 3:2)
Góly: 10. Kročko (Sikorjak), 29. Ujhelyi (Čonka-Skyba) 38. Szabó (Dudovič), 39. Bulko (Čonka-Skyba), 42. Joščák (Nehila), 46. Gál (Řezanina), 55. Kročko (Dudovič) - 6. Zimmermann (Winkler), 46. Winkler (Brown), 52. Winkler (Brown). Rozhodovali: Andersson, Wissman (obaja Švéd.), vylúčení: 2:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Turek - Komačka, Řezanina, Sikorjak, Kročko, Koščo, Bulko, Šefcík, Szabó - Heleš, Matejka, Gál - Dudovič, Joščák, Nehila - Ujhelyi, Grlický, Čonka-Skyba - Kubovič

Tréner Koutný urobil oproti stretnutiu s Nórskom drobné zmeny v zostave, do bránky sa postavil Turek. Slováci začali aktívnejšie, ale skóre otvorili florbalisti USA. Po zlej rozohrávke v obrane sa dostal k loptičke hosťujúci Zimmermann, ktorý sa sám zoči-voči brankárovi nemýlil. Pre reprezentantov SR to bol potrebný budíček, Američanov zatlačili v obrane a v desiatej minuté vyrovnal Kročko. Druhá tretina bola jasnou záležitosťou slovenských florbalistov, potrebný pokoj prišiel po využitej presilovke, na delovku Ujhelyiho nedokázal už brankár zareagovať. Ešte do prestávky pridali presné zásahy Szabó s Bulkom. Američania sa snažili v tretej tretine skorigovať skóre, ale Slováci mali taktovku stretnutia vo svojich rukách. Kročko zavŕšil peknou kombináciou stav stretnutia na 7:3.