EURÓPSKA LIGA: Mata poslal Manchester United do štvrťfinále

Futbalista Manchesteru United Juan Mata (vľavo). Foto: TASR/AP

Manchester 17. marca (TASR) - Gól španielskeho stredopoliara Juana Matu mal pre futbalistov Manchestru United postupovú pečať. "Červení diabli" zvládli osemfinálovú prekážku v podobe ruského Rostovu a po domácom víťazstve 1:0 pokračujú v Európskej lige UEFA ako jeden z najväčších favoritov na zisk trofeje.

Postupový zásah dosiahli zverenci trénera Joseho Mourinha v 70. minúte, Mata využil šikovnú prihrávku pätičkou od Zlatana Ibrahimoviča a poslal anglický tím medzi osem najlepších mužstiev súťaže. "Opäť to bolo o zakončovaní našich šancí," uviedol po zápase španielsky reprezentant. "Vytvorili sme niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale nevedeli sme skórovať. Je dôležité, že sme neinkasovali. Môžeme byť preto šťastní. Naším cieľom je vyhrať každú trofej, o ktorú môžeme bojovať. Stále máme dobrú šancu hrať v budúcej sezóne Ligu majstrov," dodal Mata.

Mourinho však zaplatil za postup zraneniami dvoch členov základnej zostavy. V 47. minúte odstúpil z hry najdrahší hráč sveta Paul Pogba, o niekoľko minút ho nasledoval obranca Daley Blind. Skrz zranenie dohrával zápas aj Marcos Rojo. "Máme veľa nepriateľov. Mnoho ľudí hovorí, že by sme mali dávať viac gólov, ale veľa vecí sa otočilo proti nám," citovala agentúra DPA portugalského kormidelníka. Po postupe v Európskej lige čaká Manchester už v nedeľu ligový súboj s Middlesbrough. Pre United to bude už piaty zápas v priebehu 16 dní.

ManU sa v piatok v Nyone dozvedel meno svojho štvrťfinálového súpera. Medzi najlepšou osmičkou Európskej ligy už nefiguruje žiaden slovenský futbalista.