Pekarík by bol šťastnejší, keby jeho gól stačil Herthe na bod

Na snímke slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík. Foto: TASR/Martin Baumann

Berlín 1. apríla (TASR) - Premiérový gól slovenského futbalového reprezentanta Petra Pekaríka v najvyššej nemeckej súťaži nestačil jeho zamestnávateľovi na bodový zisk. Hertha Berlín podľahla v piatkovom domácom stretnutí 26. kola Hoffenheimu 1:3.

Pravý obranca dal vedúci gól v 32. minúte, strelecky sa presadil prvýkrát v 151 bundesligových vystúpeniach. Už o sedem minút neskôr však hostia vyrovnali. Po necelej hodine hry prišla Hertha o vylúčeného Maximiliana Mittelstädta a v záverečnej pätnásťminútovke riadneho času dvakrát inkasovala.

"Pochopiteľne, na jednej strane je pekné streliť gól po takom dlhom čase. Na opačnej však pociťujem sklamanie, ak by to stačilo na bod, bol by som šťastnejší. Červená karta významne ovplyvnila vývoj, hrali sme veľmi dobre. Sme smutní, ale hlavy môžeme mať hore, verím nášmu tímu a snáď nazbierame ďalšie body," povedal Pekarík pre oficiálnu klubovú televíziu.

Berlínčania momentálne figurujú na piatej priečke tabuľky so 40 bodmi, šiesty 1. FC Kolín nad Rýnom má na konte o tri body menej a zápas 26. kola k dobru. "Peter si aspoň otvoril gólový účet. Treba si vziať pozitíva," poznamenal tréner Pál Dárdai.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR