Zápas v Lyone poznačili výtržnosti, Morel potrestal kiks Fabriho

Fanúšik lezie na bránkovú konštrukciu potom, ako diváci vtrhli na trávnik štadióna pred začiatkom prvého zápasu štvrťfinále Európskej ligy Olympique Lyon Besiktas Istanbul v Decies 13. apríla 2017. Foto: TASR/AP

Lyon 14. apríla (TASR) - Futbalisti Olympique Lyon síce zvíťazili v úvodnom štvrťfinálovom súboji Európskej ligy UEFA 2016/2017 nad Besiktasom Istanbul 2:1, ale viac ako o výsledku sa po štvrtkovom zápase hovorilo o výtržnostiach fanúšikov.

Incident na tribúnach nasledoval po vzájomných bitkách chuligánov z oboch fanúšikovských táborov, ktoré sa udiali už predtým v uliciach mesta. Krátko pred výkopom vybehli na trávnik diváci, aby sa ochránili pred delobuchmi a pyrotechnikou, ktoré prileteli zo sektoru hostí. Situáciu sa snažil upokojiť aj prezident francúzskeho klubu Jean-Michel Aulas. Oba tímy takmer s istotou neminú tvrdé sankcie od Európskej futbalovej únie (UEFA). Duel sa napokon začal so 45-minútovým meškaním.

Besiktasu patril úvodu zápasu, ale bezgólový stav držala pozorná obrana Lyonu na čele s brankárom Anthonym Lopesom. V 15. minúte však domáci nezareagovali na nacvičenú štandardku istanbulského tímu, Ryan Babel využil súperovu nepozornosť a presnou strelou otvoril skóre zápasu. Lyon sa po prestávke osmelil, vyrovnanie prišlo v 83. minúte. Po centri do šestnástky sa dostal k lopte nikým nekrytý Correntin Tolisso a vonkajším priehlavkom ju zblízka usmernil do siete. O dve minúty neskôr prišla školácka chyba brankára Besiktasu Fabriho, ktorý po malej domov neodkopol loptu, Jeremy Morel ho o ňu obral a strelou do prázdnej brány rozhodol o víťazstve Lyonu.

"Bola to podobná hra, akou sa predtým prezentoval AS Rím. Je dobré vrátiť sa do zápasu a zdolať taký skvelý tím. Máme za sebou však len polovicu zo štvrťfinálovej bitky," zanalyzoval zápas pre oficiálnu klubovú webstránku tréner Lyonu Bruno Genesio. Kormidelník domáceho tímu sa pri hodnotení nevyhol ani situácii pred začiatkom zápasu: "Je smutné vidieť takéto incidenty. Je to pravý opak toho, čo by sa malo diať. Sme tu preto, aby sme ľudí bavili."