Gelle a Beňo so Zaťkom skončili na pretekoch SP v Szegede na 8. mieste

Na snímke slovenský rýchlostný kajakár Peter Gelle, archívna snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Szeged 27. mája (TASR) - Slovenský reprezentant Peter Gelle obsadil ôsme miesto v A-finále K1 na 1000 m na podujatí Svetového pohára rýchlostných kanoistov v maďarskom Szegede. Gelle finišoval v čase 3:31,575 min, z triumfu sa tešil domáci pretekár Bálint Kopasz výkonom 3:23,921 min.

Ôsmu priečku v A-finále si vybojoval aj dvojkajak v zložení Ľubomír Beňo, Miroslav Zaťko na 500 metrov, disciplínu vyhrali Francúzi Guillaume Le Floch so Sebastienom Jouvem. Matej Michálek a Marek Krajčovič obsadili siedmu pozíciu v B-finále K2 na 1000 m, Martin Jankovec a Gábor Jakubík boli v rovnakej disciplíne štvrtí, no v C-finále. Vincent Farkaš skončil tretí v B-finále C1 na "tisícke", Matej Rusnák bol v C-finále druhý, Ivana Mládková skončila piata v "Céčku" K1 na 500 m.