Lopetegui vyzdvihol Isca, Ventura hru Talianov v druhom polčase

Španiel Francisco Isco (druhý sprava). Foto: TASR/AP

Bratislava 12. júna (TASR) - Futbalisti Španielska a Talianska vedú plece pri pleci kvalifikačnú G-skupinu MS 2018 v Rusku. Obe veľmoci zvládli nedeľňajšie súboje, Španieli vyhrali v Macedónsku 2:1, Taliani doma dali trpaslíkovi z Lichtenštajnska 5 gólov. Španieli sú o skóre prví, oba tímy majú na konte 16 bodov. Nesmierne dôležitý bude vzájomný duel 2. septembra, ktorý sa odohrá v Madride na Santiago Bernabeu. V ich prvom zápase sa v októbri minulého roka zrodila v Turíne remíza 1:1.

Víťazný gól v Skopje strelil Diego Costa, ktorému jeho klubový tréner v FC Chelsea Antonio Conte cez textovú správu pred niekoľkými dňami oznámil, že s ním už nepočíta. Sám Costa však koniec v drese anglického majstra nepotvrdil. "Pravda je taká, že stále nič neviem. Mám ešte dva roky s Chelsea zmluvu. Oni musia vedieť, čo so mnou bude. Naďalej čakám na rozhodnutie klubu," citovala brazílskeho rodáka agentúra AP.

Costa má na konte v tejto kvalifikácii už 5 gólov. Od reprezentačného trénera Julena Lopeteguiho, ktorý na poste nahradil Vicenteho del Bosqueho, má dôveru a spláca ju. Lopetegui po cennej výhre v Macedónsku pochválil stredopoliara Realu Madrid Isca. Podľa neho ukázal charakter, keď sa Španieli po znížení v 66. minúte dostali do problémov. "Odviezť si tri body bol náš cieľ a nemali sme nárok na zlyhanie. Výsledok je dobrý, ale vôbec to nebolo jednoduché. Mali sme šance zvýšiť na 3:0 a rozhodnúť zápas, ale neboli sme v zakončení dostatočne produktívni. A oni sa dostali po tom, ako brilantne z ničoho znížili, opäť do hry. Síce sme nemali strach, ale rešpekt áno. Zápas môžu rozhodnúť viaceré okolnosti, ale hráči ich vyriešili dobre. Čo sa týka Isca. Odohral dobrý zápas. Vie sa adaptovať na rozličné pozície, dobre kombinuje, utvára šance a vie aj zakončiť. Keď sme sa dostali do problémov, ukázal charakter, pýtal si loptu a vedel, čo s ňou. Na margo stretnutia s Talianskom som si istý, že na Santiago Bernabeu bude v rozhodujúcom zápase mnoho divákov, ktorí pre nás navodia prostredie korešpondujúce s dôležitosťou súboja," citoval Lopeteguiho portál football-espana.net.

"Myslím si, že zápas s Talianskom bude najdôležitejším duelom v skupine. Hráme však doma na Bernabeu a dúfam, že to bude naša pevnosť," povedal Isco.

"Azzurri" v Udine v prvom polčase strelili iba jeden gól, no v druhom súpera zlomili. Lorenzo Insigne a Andrea Belotti dali po góle a ďalšie pripravili spoluhráčom. Tréner štvornásobných majstrov sveta Gian Piero Ventura nebol spokojný s úvodným dejstvom. "Futbalom sme sa prezentovali len v druhom polčase, ale aj prvý bol užitočný. Zistili sme, že keď chceme urobiť príliš veľa, nedokážeme nič. Ak by sme išli do zápasu so Španielskom s tým, že sme úplne na vrchole, vybuchli by sme. V druhom polčase sme si lepšie prihrávali, lepšie sme kombinovali, pričom v prvom sme iba chceli streliť góly. Druhý polčas mi už dával zmysel, hrali sme ako tím a tvorili sme si šance. V prvom polčase sme to len skúšali strieľať na bránku, v druhom sme aj dávali góly," zhodnotil tréner Talianska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR