Wimbledon: Müller po vyradení Nadala: Veľká bitka, skvelý pocit

Gilles Muller Foto: TASR/AP

Wimbledon 11. júla (TASR) - O jeden z najlepších zápasov tohtoročného grandslamového turnaja vo Wimbledone sa v osemfinále mužskej dvojhry postarali Luxemburčan Gilles Müller a Španiel Rafael Nadal. Po takmer päťhodinovej päťsetovej dráme prekvapujúco zvíťazila nasadená šestnástka nad dvojnásobným wimbledonským šampiónom 6:3, 6:4, 3:6, 4:6 a 15:13.

Stretnutie začal Müller výborne, prvé dve dejstvá získal v priebehu necelých 80 minút. Potom sa však dostal k slovu Nadal, ktorý oplatil súperovi rovnakou mincou. "Ešte som si ani neuvedomil, čo sa stalo. Je to skvelý pocit. Som rád, že sa to skončilo. Som totiž unavený. V prvých dvoch setoch som si viedol dobre, ale potom sa dostal k slovu Rafa. Bola to veľká bitka. Už som myslel na to, že sa zápas predčasne ukončí a na druhý deň ho dohráme. Je skvelé vyhrať takýto typ stretnutia," povedal Müller pre akreditované médiá.

Na ceste za postupom nadelil Luxemburčan svojmu súperovi tridsať es a 95 víťazných úderov. "Myslím si, že v prvých dvoch setoch som nehral najlepšie. Gratulujem mu, odviedol vynikajúci výkon. Špeciálne v piatom sete, kde hral výborne. Hralo sa v skvelej atmosfére, na kurte som nechal všetko," vyjadril sa po prehre Nadal.

Najdlhší zápas tohtoročného Wimbledonu priniesol tiež koniec jednej série. Nadal vstupoval pred súbojom so šnúrou 28 vyhraných setov v rade na grandslamových turnajoch. Naposledy stratil set ešte v januárovom finále Australian Open proti Rogerovi Federerovi. Len dvaja tenisti boli z historického hľadiska na tom lepšie, v roku 1984 Američan John McEnroe s 35 setmi a Roger Federer v rokoch 2006 a 2007 s 36 vyhranými setmi v rade.

Nadal sa tak nepredstaví medzi najlepšou osmičkou, vo Wimbledone sa v tejto fáze predstavil naposledy v roku 2011. Müller si naproti tomu zahrá vo svojom druhom štvrťfinále na grandslamových turnajoch, jeho súperom bude siedmy nasadený Chorvát Marin Čilič.