Plzeň kraľuje lige,tréner druhej Slavie: Náskok sa bude ťažko dobiehať

Na archívnej snímke futbalový tréner Jaroslav Šilhavý. Foto: TASR/AP

Praha 23. októbra (TASR) - Futbalisti Viktorie Plzeň pokračujú v domácej lige v suverénnych výkonoch. V nedeľňajšom zápase 11. kola dosiahli už jedenáste víťazstvo a po zaváhaní druhej Slavie Praha i tretieho Olomouca majú na čele tabuľky už jedenásťbodový náskok.

"Viktorka" sa naposledy tešila z triumfu nad Zbrojovkou Brno 3:0 a na konte má plný počet 33 bodov a impozantné skóre 24:3. "Séria je úžasná a chceme v nej čo najdlhšie pokračovať. Náskok je veľký, čo je pre nás iba dobré. Na druhej strane, 19 kôl do konca ligy je ešte dosť. Určite nebudeme nič sláviť dopredu," povedal pre oficiálnu stránku klubu Tomáš Hořava.

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar bol jeden z troch strelcov v nedeľňajšom zápase. Okrem neho skórovali aj Michael Krmenčík a Jan Kopic, všetci v záverečnej štvrťhodine prvého polčasu. "Výhra sa nerodila ľahko. Prvých 25 minút bolo dosť vyrovnaných, úvodný gól nás nakopol. Do prestávky sme dali ďalšie dva a stav 3:0 nás už upokojil. V druhom sme mali dosť brejkových situácií, ale nedotiahli sme ich do konca. Škoda, že sme nepridali ďalšie góly, ale sme samozrejme spokojní," uviedol David Limberský.

Tridsaťštyriročný krajný obranca či stredopoliar nastúpil prvýkrát po zranení s ochrannou maskou na tvári. "Futbalovo som sa cítil dobre, fyzicky to bolo trochu horšie, ale hernú kondíciu postupne naberiem. Som spokojný s tým, že som vydržal hrať do 84. minúty. Dúfam, že sa to bude len zlepšovať," dodal.

Slavia nedokázala držať krok s lídrom a na domácej pôde utrpela prvú ligovú prehru v sezóne, keď v zostave s Miroslavom Stochom podľahla doma Slovanu Liberec 1:2. "Zošívaní" tak prišli o 36-zápasovú ligovú sériu bez prehry. "Raz sme prehrať museli, ale že to bude teraz, to som si nemyslel. A to nechcem znižovať kvalitu Liberca. Veril som, že doma sme schopní zdolať každého. Chceli sme hrať jednoducho, vedeli sme, že Liberec vysoko napáda a vznikajú diery za obranou, čo sa potvrdilo. Dostávali sme sa do šancí, no nepremenili sme ich. Nič sa nám nedarilo. V prvom polčase sme mali so šancami naložiť lepšie," povedal tréner Jaroslav Šilhavý pre klubový web.

Slavia tak má už po 11 dueloch veľké manko na Plzeň a vzďaľuje sa jej obhajoba titulu. "Je to naozaj veľa. Plzeň je v 'laufe', bude sa to ťažko doháňať, ale uvidíme, až budeme hrať tam," dodal hlavný kormidelník.

Vzájomný duel týchto dvoch tímov je na programe už 5. novembra o 18.00 h v Plzni. Tretí Olomouc má na konte rovnako ako Slavia 22 bodov, štvrtý Liberec stráca ďalšie dva, piata Sparta ich nazbierala 18.