Na snímke vpravo slovenský útočník LA Kings Marián Gáborík oslavuje so spoluháčmi víťazstvo. Foto: TASR/AP

Washington 4. decembra (TASR) - Hokejisti Los Angeles Kings zvíťazili v noci na pondelok v NHL na ľade Chicaga 3:1. Dosiahli piate víťazstvo za sebou, Blackhawks utrpeli štvrtú prehru za sebou.

V drese domácich nebodoval slovenský útočník Richard Pánik, za hostí sa nepresadil jeho krajan Marián Gáborík.

Všetky góly padli až v tretej tretine. V 50. minúte poslal "kráľov" do vedenia Christian Folin. Napokon víťazný zásah strelil o osem minút neskôr Dustin Brown pri power play domácich. Kapitán "jastrabov" Jonathan Toews síce následne znížil na rozdiel jediného gólu, no o výsledku definitívne rozhodol jeho náprotivok Anže Kopitar opäť do prázdnej bránky.

Winnipeg si poradil s Ottawou 5:0, gól a tri asistencie nazbieral kapitán Jets Blake Wheeler, čisté konto si udržal prvýkrát v prebiehajúcej sezóne Connor Hellebuyck. "Dá sa povedať, že zo mňa spadol veľký kameň. Nula na mojom konte je predovšetkým zásluha celého tímu," uviedol brankár Winnipegu, ktorý zlikvidoval 21 striel Senators.

Dallas natiahol víťaznú šnúru na päť zápasov, na ľade Colorada triumfoval 7:2. Stars vyhnali v 28. minúte z bránky Jonathana Berniera, ktorý inkasoval štyri góly z deviatich striel. Avalanche prvýkrát v ročníku prehralo dva za sebou idúce domáce zápasy.

NHL - sumáre:

CHICAGO BLACKHAWKS - LOS ANGELES KINGS 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Góly:
59. Toews (Seabrook) - 50. Folin (Brown, Kopitar), 58. Brown (Pearson, Forbort), 60. Kopitar. Brankári: Forsberg - Quick, strely na bránku: 25:24, 21.622 divákov

WINNIPEG JETS - OTTAWA SENATORS 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Góly:
3. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 6. Perreault (Trouba, Wheeler), 24. Wheeler (Scheifele, Perreault), 27. Laine (Wheeler, Byfuglien), 27. Myers (Little, Perreault). Brankári: Hellebuyck - Condon (27. Anderson), strely na bránku: 49:21, 15.321 divákov

COLORADO AVALANCHE - DALLAS STARS 2:7 (0:2, 2:2, 0:3)
Góly:
21. Rantanen (MacKinnon), 33. Comeau (Nieto, Barrie) - 15. Seguin, 20. Seguin (Radulov, Klingberg), 27. Spezza (Shore, Klingberg), 28. Pateryn (Radulov, Benn), 45. Ritchie (McKenzie), 58. Shore, 59. Ritchie (Faksa, Lindell). Brankári: Bernier (28. Varlamov) - Lehtonen, strely na bránku: 27:28, 13.194 divákov

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - ARIZONA COYOTES 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly:
23. Tuch (Miller, Eakin), 41. Audy-Marchessault (Schmidt, Karlsson), 64. Smith (Audy-Marchessault) - 34. Chychrun (Domi, Fischer), 49. Stepan (Domi, Keller). Brankári: Subban - Wedgewood, strely na bránku: 45:33, 17.519 divákov

Najlepší strelci:

1. Kučerov a 2. Alexander Ovečkin (Washington) po 19 gólov, 3. John Tavares (NY Islanders) 16, 4. Anders Lee (NY Islanders) 15, 5. Scheifele, 6. Kopitar, 7. Tyler Seguin (Dallas), 8. Sean Monahan (Calgary), 9. Sean Couturier (Philadelphia), 10. William Karlsson (Vegas) a 11. Mark Stone (Ottawa) po 14, ...92. TATAR 8, 172. PÁNIK 5

Peter Budaj (Tampa Bay) 4 1 113 15 86,7 3,75
/za menom a klubovou príslušnosťou nasledujú počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných zápasov, víťazstiev, počet úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov a priemer inkasovaných gólov na zápas/