Östbergová vyhrala preteky s hromadným štartom v Oberstdorfe

Nórska bežkyňa na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová. Foto: TASR/AP

Oberstdorf 4. januára (TASR) - Nórska bežkyňa na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová zvíťazila vo štvrtkových pretekoch žien s hromadným štartom na 10 km voľne v rámci Svetového pohára v nemeckom stredisku Oberstdorf.

V 5. časti Tour de Ski mala v cieli náskok 1,9 sekundy pred krajankou Maiken Caspersen Fallovou, na treťom mieste dobehla Fínka Krista Paramakoskiová (+3,2).

Östbergová zvíťazila v tretích pretekoch v rámci tohtoročného Tour de Ski, vedie v priebežnom hodnotení podujatia a takisto je na čele celkového poradia SP.

Ženy - 10 km voľne (hromadný štart): 1. Ingvild Flugstad Östbergová 23:16,5 min., 2. Maiken Caspersen Fallová (obe Nór.) +1,9 s., 3. Krista Paramakoskiová (Fín.) +3,2, 4. Nathalie Von Siebenthalová (Švaj.) +4,1, 5. Maria Nordströmová (Švéd.) +4,4, 6. Nicole Fesselová (Nem.) +5,5, 7. Teresa Stadloberová (Rak.) +5,8, 8. Anne Kjersti Kalvaaová (Nór.) +6,5, 9. Anastasia Šedovová (Rus.) +6,7, 10. Emma Wikenová (Švéd.) +7,1

Poradie Tour de Ski (po 5. zo 7. pretekov): 1. Östbergová 1.19:10,1, 2. Heidi Wengová (Nór.) +57,0, 3. Jessica Diggins (USA) +1:56,7, 4. Paramakoskiová +2:09,1, 5. Kerttu Niskanenová (Fín.) +2:34,0, 6. Fesselová +2:39,8

Poradie SP (po 15 z 31. pretekov): 1. Östbergová 690 bodov, 2. Wengová 654, 3. Kallová 610, 4. Marit Björgenová 493, 5. Ragnhild Hagaová (obe Nór.) 480, 6. Digginsová 453